niedziela, 27 września 2015

Jak sprytnie zwiększyć parametry cieplne okna?

Tak jak w okresie letnim pomieszczenia z oknami bez zainstalowanych osłon zewnętrznych mają tendencję do nagrzewania, tak porą zimową odwrotnie, do ochładzania. Podnosi to koszty eksploatacji budynku związane z klimatyzacją i ogrzewaniem. Odpowiednia termoizolacja leży zatem w interesie każdego użytkownika obiektu.

Gdy z energią uciekają oszczędności
Istnieją proste sposoby na poprawę termoizolacyjności budynku podczas zimnych pór roku. Najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelną stolarkę otworową (straty na poziomie nawet 25 procent), na której obwodach tworzą się mostki termiczne. Oszczędności przyniesie zakup energooszczędnych okien wyposażonych dodatkowo w innowacyjne osłony zewnętrzne. Należą do takich markizy, odporne na trudne warunki atmosferyczne, które mają wiele praktycznych zastosowań niezależnie od pory roku.

Dom zabezpieczony na zimę
Wraz z nadejściem jesieni zaczynamy zwracać większą uwagę na utrzymanie ciepła w domu. Jak to zrobić i nie nadwyrężyć domowego budżetu? Skuteczne, okazują się osłony zewnętrzne. Latem chronią nas przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, a zimą przed nadmiernymi stratami ciepła.

Markizy pozwalają na znaczne oszczędności energii. Dzięki nim przeznaczymy mniej funduszy na ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym. Są wielofunkcyjne, łącząc w sobie wydawałoby się dwie pozornie sprzeczne funkcje, dzięki czemu są użyteczne przez cały rok – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO.

Słońce w okresie jesienno-zimowym jest na wagę złota. Temperatura powietrza w dzień jest zazwyczaj znacznie wyższa niż w nocy nawet o 10 stopni Celsjusza, dlatego warto zasuwać markizy, właśnie gdy zbliża się wieczór.

Wówczas pomiędzy oknem i opuszczoną markizą utworzy się szczelina, która będzie doskonałą, naturalną izolacją cieplną, stanowiącą barierę dla niesprzyjających warunków atmosferycznych na zewnątrz – dodaje.

Markizy wykonane są z wytrzymałej syntetycznej siatki, odpornej na silne wiatry, deszcze i śnieg. Produkt jest dostępny w trzech wersjach sterowania: automatycznym, sterowanym pilotem oraz manualnym.

Zastosowanie markiz pozwala na poprawę parametrów termicznych okna. Dzięki nim można ograniczyć ucieczkę ciepła z budynku, co pomoże zmniejszyć koszty ogrzewania. To nowoczesne, proste w obsłudze i energooszczędne rozwiązanie.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO