środa, 30 września 2015

FAKRO wspiera Dobry Montaż

W sierpniu 2015r. rozpoczęła się II edycja kampanii "DOBRY MONTAŻ", której celem jest edukacja i budowanie świadomości inwestorów w zakresie dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej. Organizatorem kampanii jest Związek POiD (Polskie Okna i Drzwi).

Kampania będzie trwała do maja 2016r. Będą w niej wykorzystywane logo i plakat "DOBRY MONTAŻ". Działania obejmą m.in. kampanię PR, promocję w prasie, Internecie i TV, plakaty w punktach dystrybucji partnerów akcji oraz na billboardach zewnętrznych, obecność na wydarzeniach branżowych i uczelniach technicznych.

Spółka FAKRO od początku angażuje się w edukację, profesjonalne szkolenia oraz wsparcie Dekarzy. W związku z tym aktywnie włączyła się w kampanię i będzie promować jej przesłanie: DOBRY MONTAŻ jest tak samo ważny, jak dobry produkt!

W bieżącej edycji FAKRO promować będzie system ciepłego montażu:
- uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją,
- zestaw izolacyjny XDK (kołnierz paroprzepuszczalny XDP, wełna owcza z zestawu XDP, kołnierz paroszczelny XDS).

Nowością jest uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją. To rozwiązanie systemowe zapewnia szczelne i „ciepłe” połączenie okna z połacią dachu. Do tej pory standardowe kołnierze uszczelniające miały za zadanie tylko odprowadzenie wody deszczowej poza okno. Kołnierz Thermo umożliwia dodatkowo docieplenie okien dachowych powyżej drewnianej konstrukcji dachu. Kołnierz posiada przyklejony od wewnątrz elastyczny materiał dociepleniowy, który szczelnie przylega do ościeżnicy okna dzięki czemu po zamontowaniu tworzy termoizolacyjną ramę. Kołnierz Thermo izoluje okno i poprawia współczynnik przenikania ciepła, nawet do 15 proc., zależnie od typu okna. Redukuje ryzyko powstawania mostków termicznych i strat ciepła. EHV-AT Thermo jest uniwersalnym kołnierzem uszczelniającym i może być wykorzystywany do wszystkich pokryć dachowych o wysokości profilu do 90mm. Dedykowany jest do wszystkich okien dachowych zarówno drewnianych, jak i aluminiowo – tworzywowych. Podczas montażu okna dachowego, szczeliny między oknem a konstrukcją dachu nie jest łatwo dokładnie wypełnić materiałem termoizolacyjnym. FAKRO oferuje do tego celu zestaw izolacyjny XDK. Służy on do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termicznej, paroprzepuszczalnej i paroszczelnej wokół okna. Składa się z kołnierza paroprzepuszczalnego, kołnierza paroszczelnego oraz materiału termoizolacyjnego z naturalnej wełny w postaci bloków o przekroju:150x50mm i 70x50mm oraz warkocza o przekroju okrągłym 50mm.

Materiał termoizolacyjny wykonany jest z impregnowanej wełny owczej. Ma odpowiednią gęstość i wysoką sprężystość, dzięki czemu dobrze wypełnia szczeliny wokół okna. Jest ponadto łatwy w formowaniu, umożliwiając wiele opcji docieplenia okna. Kołnierz paroprzepuszczalny służy do połączenia okna z folią dachową stosowaną w konstrukcji dachu. Wykonany jest z membrany wysokoparoprzepuszczalnej, która chroni materiał termoizolacyjny przed zawilgoceniem. Kołnierz paroszczelny montowany jest od wewnątrz jako bariera dla ciepłego, wilgotnego powietrza, gdyż zawilgocenie wełny izolacyjnej skutkuje spadkiem jej właściwości termoizolacyjnych.

Uniwersalny kołnierz uszczelniający EHV-AT Thermo z dodatkową termoizolacją

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO