piątek, 4 września 2015

Drzwi Schüco ADS SimplySmart

Firma Schüco wdrożyła do oferty serię aluminiowych systemów drzwiowych Schüco ADS SimplySmart. Uniwersalne rozwiązania bazujące na nowej budowie profilu łączą wymagane w budownictwie mieszkaniowym indywidualne wzornictwo i energooszczędność z wytrzymałością i funkcjonalnością stolarki wykorzystywanej w obiektach publicznych.

Technologia Schüco ADS SimplySmart stanowi kompleksową odpowiedź na potrzeby budownictwa każdego rodzaju – od domów jednorodzinnych, po wielkie obiekty komercyjne. Nowe systemy o pięciokomorowej budowie profilu i w dwóch podstawowych głębokościach zabudowy 75 i 90mm zapewniają optymalną szczelność oraz wysoką termoizolacyjność, aż do standardu pasywnego włącznie. Autorskie rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają wykonywanie stabilnych skrzydeł o wysokości do 3m.

Energooszczędność przede wszystkim
Drzwi Schüco ADS 75 SimplySmart o głębokości zabudowy 75mm cechuje bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła już na poziomie Uf=1,5 W/m2K. Taki efekt uzyskano m.in. dzięki podwójnemu uszczelnieniu i nowej uszczelce środkowej. Stolarka z serii Schüco ADS 90 SimplySmart o zwiększonej głębokości zabudowy do 90mm spełnia natomiast podwyższone standardy termoizolacyjności do Uf=1,3 W/m2K. Wynik ten osiągnięto dzięki poszerzeniu stref izolacyjnych i wykorzystaniu podwójnej uszczelki środkowej. Przy zastosowaniu dodatkowych izolatorów piankowych drzwi mogą osiągać standard pasywny Uf=1,0 W/m2K. Innowacyjne rozwiązania obwodowych uszczelnień środkowych i ochrona wrębu szybowego zapewniają ponadto znakomite właściwości stolarki związane z przepuszczalnością powietrza i wodoszczelnością.

Idealna wszechstronność
Nowe systemy drzwi Schüco ADS SimplySmart zapewniają dużą swobodę projektowania. W nowej konstrukcji profilu zastosowano zgłoszone do patentu rozwiązanie płynnego, hybrydowego połączenia przekładki termicznej i aluminium, które redukuje efekt bimetaliczny. Pozwala to na wykonywanie wielkogabarytowych drzwi o wysokości do 3m i masie do 200kg, które nie odkształcają się nawet przy dużych różnicach temperatur. Badania potwierdziły, że stolarka zachowuje także wysoką stabilność nawet do 1 miliona cykli otwierania i zamykania skrzydeł. Statykę konstrukcji podnosi dodatkowa listwa środkowa profilu, w której poprowadzono wpust na okucia i przewody. Zintegrowane rozwiązanie kanału okablowania i wrębu okuciowego ułatwia instalację akcesoriów systemowych, włącznie z elementami automatyki Schüco DCS. Przy zastosowaniu odpowiednich okuć drzwi mogą uzyskać klasę antywłamaniową do RC3. Bogaty wybór dodatkowych komponentów (m.in. zamki przeciwpaniczne, modne klamki, naświetla, różne rodzaje wypełnień) sprawia, że drzwi z serii Schüco ADS SimplySmart to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia dopasowanie do wszelkich potrzeb.


Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO