czwartek, 20 sierpnia 2015

VELUX sponsorem XII Mistrzostw Europy w Pilce Ręcznej Mężczyzn

VELUX, producent okien dachowych, został oficjalnym sponsorem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbędą się w Polsce w dniach 15 - 31 stycznia 2016r.

Grupa VELUX promuje energooszczędne budownictwo, ale również aktywny i zdrowy tryb życia, dlatego od wielu lat angażuje się w sponsoring sportowy.

- Jesteśmy silnie obecni w Polsce już od 25 lat. Nasze wejście w oficjalny sponsoring Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które będą jedną z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju, to naturalna konsekwencja przyjętej strategii marketingowej. Piłka ręczna ma w Polsce długą tradycję, a także wielu wiernych kibiców. W związku tym planujemy wiele aktywności i chcemy zaprosić liczne grono naszych partnerów z Polski i z Europy - mówi Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Oficjalne porozumienie podpisano 18 sierpnia 2015r. pomiędzy Grupą VELUX a agencją Infront Sports & Media, partnerem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej do organizacji Mistrzostw. Od 15 do 31 stycznia w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach najlepsze drużyny Europy będą walczyły o kolejne miejsca w turnieju. Mecze finałowe odbędą się w hali Tauron Arenie w Krakowie.

- Marka VELUX jest mocno kojarzona z piłką ręczną, dzięki długoletniemu sponsoringowi tytularnemu VELUX EHF Ligii Mistrzów. Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 zapowiadają się na największe Mistrzostwa Europy wszech czasów. Dzięki rozszerzeniu swojej działalności sponsoringowej w ramach piłki ręcznej, Grupa VELUX ma szansę na jeszcze większą ekspozycję swojej marki zarówno w Polsce, jak i na świecie - komentuje Jean Brihault, przewodniczący Światowej Organizacji Piłki Ręcznej.

Umowa obejmuje szeroki m.in. reklamę na płycie boiska oraz ekranach LED. Wartość kontraktu nie została ogłoszona do publicznej wiadomości.

Źródło: VELUX
Foto: VELUX