poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Niezawodna bariera pogodowa – drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide

Drzwi przesuwne Schüco ThermoSlide
Lato to okres burz i gwałtownych zjawisk pogodowych, które wystawiają parametry stolarki okiennej i drzwiowej na próbę. Szczelność i wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne ma spore znaczenie szczególnie w przypadku dużych skrzydeł przesuwnych.

Burze i ulewne deszcze przy silnych wiatrach mogą powodować przenikanie wody deszczowej do wnętrza budynku przez stolarkę otworową. Problem ten dotyczy zwłaszcza wielkogabarytowych przeszkleń przesuwnych, które ze względu na konstrukcję i rozmiar nie zawsze zapewniają szczelność. Dlatego planując montaż stolarki, warto zwrócić uwagę na rzetelnie przebadane produkty oferowane przez doświadczonych producentów.

Wiatr i deszcz zostają na zewnątrz
Stolarka wyposażona w skrzydła zamontowane w ramie posiada newralgiczne punkty, które podczas zacinających opadów mogą stać się źródłem przenikania wody. W drzwiach Schüco ThermoSlide zastosowano trzy poziomy uszczelnień oraz uszczelkę ślizgową, które zapewniają wodoszczelność w najwyższej klasie 9A. Oznacza to, że stolarka nie przepuszcza wody opadowej do wartości ciśnienia powietrza 600 Pa, co odpowiada sile wiatru 112 km/h. Serie badań przeprowadzone na wielkogabarytowych elementach wykazały także, że drzwi charakteryzuje wysoka odporność na parcie i ssanie wiatru w klasie C3/B3. Dzięki temu konstrukcja nie odkształca się i nie traci cech użytkowych. Odpowiednią stabilność stolarki zapewniają termoizolowane usztywnienia stalowe, pięciokomorowa budowa skrzydła i siedmiokomorowa budowa ościeżnicy. Precyzyjne uszczelnienie naroży drzwi oraz połączeń między skrzydłami stałymi a ruchomymi sprawia, że stolarka osiąga również optymalną szczelność na przenikanie powietrza w klasie 4.

Kompleksowa ochrona wnętrza domu
Konstrukcja drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco ThermoSlide bazująca na ościeżnicy o głębokości zabudowy 219mm i skrzydłach o zwiększonej głębokości 82mm, gwarantuje ochronę przed nieproszonymi gośćmi i niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Przy zastosowaniu odpowiedniego szklenia można uzyskać komfortową ciszę w pomieszczeniach, dzięki izolacyjności akustycznej Rw nawet do 45 dB. Dostępne są ponadto modele w najwyższej dla stolarki z PVC-U klasie antywłamaniowej RC2, dlatego mogą być bezpiecznie stosowane na najniższej kondygnacji domu jako wyjście do ogrodu.

Zaletą drzwi z linii ThermoSlide jest wysoka termoizolacyjność. Stolarka o standardowych wymiarach z szybą dwukomorową o współczynniku Ug ≤ 0,6 W/m2K uzyskuje parametry pasywne Uw ≤ 0,8 W/m2K.

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO