środa, 12 sierpnia 2015

MS evolution [82] - ciepło, cicho, bezpiecznie

MS evolution [82] to nowe okno w ofercie firmy MS więcej niż OKNA. Połączenie szyby SUPERtermo 0,5W/m²K, systemu trzech uszczelek, pakietu bezpieczeństwa oraz zaokrąglonych profili sprawia, że jest to ciekawa propozycja dla osób poszukujących ciepłej, cichej oraz estetycznej stolarki okiennej.

Okna MS evolution [82] bazują na nowoczesnym profilu Salamander bluEvolution 82 o szerokości 82mm, z sześcioma komorami w skrzydle i ramie, grubością ścianek profili w klasie A oraz zaokrąglonymi z zewnątrz kształtami. Nowy produkt MS więcej niż OKNA może też poszczycić się najwyższą klasą termiki, potwierdzoną etykietą energetyczną wydaną przez Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim. Okno referencyjne MS evolution [82] o wymiarach 1230x1480mm, uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,73 W/m²K, natomiast okno dwuskrzydłowe ze słupkiem stałym o wymiarach 1500x1500mm pozwala uzyskać parametr Uw na poziomie 0,80 W/m²K. Oprócz ciepłego systemu profili kluczowym elementem okien MS evolution [82] jest szyba SUPERtermo 0,5W/m²K, zbudowana z pakietu trzech tafli szkła oddzielonych ciepłą, kolorową ramką międzyszybową CHROMATECH ultra z przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Do produkcji wykorzystywane jest szkło float ExtraClear z powłoką niskoemisyjną ClimaGuard Premium2. Użycie nowej, jaśniejszej powłoki w oknach zapewnia wysoki poziom przepuszczalności światła (L=74proc.) oraz energii słonecznej (g=53proc.). Ciepła kolorowa ramka międzyszybowa CHROMATECH ultra redukuje efekt mostka termicznego na krawędzi szyby, zmniejszając straty ciepła. Nie bez znaczenia jest także system trzech uszczelek. Ich budowa i umiejscowienie (dwie uszczelki zewnętrzne i dodatkowa, środkowa uszczelka) zapewniają lepszą izolację termiczną i szczelność oraz zwiększają izolacyjność akustyczną całej konstrukcji (Rw=35dB).

Zaletą okien MS evolution [82] jest ponadto bezpieczeństwo. Już w standardzie oferowany jest pakiet trzech zaczepów antywłamaniowych, współpracujących z ruchomymi ryglami grzybkowymi, które utrudniają wyważenie skrzydła z ramy. Dodatkowo, aby zabezpieczyć przed próbą włamania poprzez zsunięcie rygli z zaczepów, montowana jest klamka METZ marki HOPPE z systemem SECUSTIC. Klamka ta posiada zapadki, które blokują ruch okucia, jeśli klamka się nie porusza. Opcjonalnie okna można wyposażyć w szyby i okucia antywłamaniowe, gwarantujące bezpieczeństwo klasy RC1 i RC2 potwierdzone certyfikatem.

Dzięki zamontowanym zabezpieczeniom, okna MS evolution [82] wytrzymują napór wiatru wiejącego z prędkością nawet do 160 km/h!

Okna MS evolution [82] wyróżnia nowoczesne i stylowe wzornictwo. Zaokrąglona linia profili PVC prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Profile oklejone folią dekoracyjną zgrzewane są z limitacją 0,2mm (zgrzew na nitkę), co podnosi estetykę połączenia. Okna z ej linii standardowo wyposażone są w uszczelki w kolorze czarnym, jednak w białych oknach, jako opcję, można wybrać uszczelki w kolorze jasnoszarym (Lichtgrau). Warto też wspomnieć, że w ofercie firmy znajduje się gama ponad 40 oklein (drewnopodobnych oraz gładkich – jednokolorowych). Do tego należy jeszcze dodać wybór jednego z sześciu kolorów ciepłych, międzyszybowych ramek CHROMATECH ultra.

Źródło: M&S
Foto: M&S