środa, 12 sierpnia 2015

Jak dobrać moskitierę? Letni poradnik OKNOPLAST

Moskitiery umożliwiają swobodne wietrzenie pomieszczeń, chroniąc jednocześnie przed insektami. Dostępne na rynku rozwiązania oraz o sposoby ich montażu przedstawiamy wraz z firmą OKNOPLAST.

Okienne czy balkonowe?
Moskitiera pozwoli cieszyć się świeżym powietrzem bez obaw, że do wnętrza dostaną się niepożądane owady. Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne moskitiery ramkowe. Podstawą ich konstrukcji jest rama PVC lub aluminiowa, do której przytwierdzona jest siatka z powlekanych włókien szklanych.

- Jeśli odpowiednio dobierzemy moskitierę, nie ograniczy ona naszej swobody ani widoku za oknem. Współczesne moskitiery mają bowiem bardzo drobne oczka. Zapewniają one swobodną cyrkulację powietrza oraz dostęp światła dziennego do pomieszczenia, skutecznie zatrzymując przy tym nawet bardzo małe owady. Na rynku dostępne są również rozwiązania przeznaczone specjalnie do drzwi balkonowych – mówi Grzegorz Bułat, Kierownik Technologii OKNOPLAST. – W przypadku moskitier balkonowych mamy do wyboru dwie wersje. Możemy zdecydować się na zawiasy samozamykające lub stałe. Wersja samozamykająca otworzy się już po lekkim pchnięciu, a następnie wróci do pozycji zamkniętej. Moskitiery stałe będziemy natomiast musieli otwierać i zamykać samodzielnie – dodaje.

Złoty dąb, klasyczna biel
Nowoczesne moskitiery mogą stanowić ozdobę okien. Można wybrać ramki w uniwersalnej bieli lub brązie, a także w odcieniach drewnopodobnych z imitacją słojów (w ofercie OKNOPLAST dostępne są m.in. odcienie: złoty dąb, orzech i mahoń). Na indywidualne zamówienie dostępne są również kolory z palety RAL. Producent oferuje ponadto dwa kolory siatek (szary lub czarny). Profile ramek pokryte są farbami proszkowymi, odpornymi na działanie czynników atmosferycznych.

Szybki montaż i łatwa konserwacja
Moskitiery wytwarzane są na wymiar. Przed ich zakupem należy więc dokonać dokładnych pomiarów. Zmontowanie moskitiery nie jest trudne i nie wymaga użycia narzędzi. Montuje się ją przy wykorzystaniu uchwytów obrotowych lub magnesów. Nie wymaga to ingerencji w ościeżnicę i w razie konieczności pozwala szybko zdjąć ramkę.

Przy konserwacji moskitier nie są wymagane skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Aby zapewnić im jednak długą żywotność i atrakcyjny wygląd, warto przed okresem zimowym je zdjąć i umyć. Czyste i suche moskitiery można przechować w domu do kolejnego lata.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST