piątek, 10 lipca 2015

Znamy zwycięzców konkursu „FAKRO – space for new visions”!

Zakończyła się VI edycja konkursu dla architektów „FAKRO – space for new visions”. Organizowany przez firmę FAKRO oraz magazyn dla architektów A10 konkurs rozpoczął się w lutym br. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać koncepcję wizualizacji projektu architektonicznego dowolnego budynku z wykorzystaniem produktów FAKRO.

Budynek miał być zaprojektowany w taki sposób, aby jego realizacja była możliwa przy użyciu dostępnych technologii. Architekt musiał także zwrócić uwagę na to, aby budynek był pełen światła, funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników oraz środowiska.

W ramach konkursu zgłoszono blisko 60 prac z różnych stron świata (m.in. Białoruś, Hiszpania, Czechy, Polska, Włochy, Tajlandia, USA, Meksyk, Wielkiej Brytania).
Pod koniec czerwca Jury konkursowe w składzie: Indira Van't Klooster – redaktor naczelna magazynu A10, Maarten Gielen - architekt, członek założyciel Rotor (społeczność zrzeszająca ludzi zajmujących się materiałami w budownictwie i w przemyśle) oraz Sabina Sujew – menadżer ds. Eksportu w FAKRO spotkało się w Krakowie w Małopolskiej Okręgowej Izbie Architektów RP aby wybrać zwycięzców.

Nadesłane projekty oraz innowacyjne wykorzystanie produktów FAKRO pokazały dużą kreatywność architektów. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić laureatów, jednak po długich obradach zdecydowało się przyznać następujące nagrody:
1 miejsce – James Furzer z Wielkiej Brytanii
2 miejsce – zespół HOPE z Polski w składzie: Bożena Dudek, Agata Surowiec, Mariusz Borek, Mirosław Czyszczoń i Małgorzata Woźniacka,
3 miejsce – Adam Phillip Kerechanin z USA

Ponadto przyznano 4 wyróżnienia.

Autorzy najlepszych prac otrzymali odpowiednio: za I miejsce – 5tys. euro, za II miejsce 3tys. euro oraz za III miejsce 2tys. euro.

Zapraszamy do śledzenia działań FAKRO oraz do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO