czwartek, 9 lipca 2015

Warsztaty biznesowe FAKRO Pro-Active

Zbliża się koniec kolejnego cyklu szkoleniowego w FAKRO zorganizowanego w formie warsztatów biznesowych. „Aktywna sprzedaż produktów PROFI – metamorfoza od sprzedawcy do eksperta” to hasło pod jakim odbywały się przeprowadzone przez szkoleniowców FAKRO konferencje. W tym roku siedzibę firmy w Nowym Sączu odwiedziło ponad trzy tysiące osób.

Szkolenia w FAKRO prowadzone są od 2003r. W ciągu ostatnich lat firma przeszkoliła ponad 50 tysięcy przedstawicieli branży budowlanej, w tym dekarzy, architektów oraz sprzedawców.

- W tym roku gościliśmy 34 grupy zagraniczne z 25 krajów oraz 56 grup ze wszystkich województw Polski. Łącznie w szkoleniach wzięło udział 3076 osób. Szkolenia w siedzibie FAKRO to tylko pierwszy etap procesu szkoleniowego. W międzyczasie szkolimy klientów na terenie całej Polski. Konferencje szkoleniowe w firmie jak i na terenie kraju potrwają do końca roku - zaznacza Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń w firmie FAKRO.

W tym roku szkoleniowcy FAKRO wraz ze sprzedawcami i dekarzami zastanawiali się jak sprostać zmianom w branży budowlanej, z uwzględnieniem nowych technologii, energooszczędności i ekologii. Branżę budowlaną czeka konieczność dostosowania polskich przepisów budowlanych do standardów Unii Europejskiej obowiązujących po 2020r. Zmieniają się także oczekiwania inwestorów.

- To co jeszcze niedawno było produktem luksusowym staje się standardem. To właśnie zmianie oczekiwań klientów oraz zmianie sytemu prawnego w Europie – tym oczekiwaniom musimy wspólnie sprostać. Rynek budowlany nasycił się, coraz mniej się buduje. W konsekwencji, zarówno producenci jak i wykonawcy muszą dostosować się do zmian. Ma nam w tym pomóc nowa, innowacyjna formuła spotkań – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO.

Uczestnicy szkoleń mieli ponadto możliwość poznania nowych produktów FAKRO oraz poznania firmy od kulis: działu badań i rozwoju, kontroli jakości i zakładu produkcyjnego.

- Nowa forma spotkała się z naszym ogromnym uznaniem – aktywny udział w szkoleniu wszystkich uczestników, ciekawe tematy i zadania sprawiły, że czas mijał bardzo szybko i naprawdę nikt nie przejawiał oznak znużenia, co na innych szkoleniach niestety często się zdarza - mówi Szymon Bandyk, Dyrektor TRAPEZCARBO.

- Chciałbym podziękować w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddziału Małopolskiego za zorganizowanie szkolenia w firmie FAKRO. Dekarzom zrzeszonym jak i niezrzeszonym w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy szkolenie bardzo się podobało. W materiałach szkoleniowych znalazły się tematy potrzebne zarówno dla wykonawców jak i handlowców. Uświadomiły jak istotną rolę odgrywa kreatywność handlowców i wykonawców - podkreśla Marek Tynka, Prezes PSD oddział Małopolski

Prezes FAKRO, Ryszard Florek podsumował szkolenia składając podziękowania architektom, dekarzom, sprzedawcom uczestniczącym w warsztatach oraz pracownikom FAKRO.

- To dzięki Państwu FAKRO jest dzisiaj wiceliderem światowego rynku okien dachowych, a marka FAKRO kojarzy się z najlepszą jakością, bezpieczeństwem i innowacyjnością. Razem udowodniliśmy, że produkty rodzimej firmy mogą być najlepsze nie tylko w Polsce ale również za granicą. Razem kształtujemy nie tylko pozytywny wizerunek Polski w wielu krajach świata, ale także budujemy siłę polskiej gospodarki i tworzymy kolejne miejsca pracy. Dziękuję za wspólne budowanie sukcesu FAKRO – mówi Ryszard Florek.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO