poniedziałek, 13 lipca 2015

Okna PVC w wersji metalik – Schüco AutomotiveFinish

Folie wykończeniowe Schüco AutomotiveFinish pozwalają na odwzorowanie kolorów z palety RAL, dzięki czemu okna PVC-U mogą być harmonijnie zestawiane ze stolarką aluminiową w ramach jednego budynku. Obecnie technologia oferuje jeszcze więcej zalet użytkowych.

Schüco AutomotiveFinish to technologia nanoszenia powłok wykończeniowych na profile z PVC-U. Dzięki współpracy z renomowanymi firmami z branży motoryzacyjnej udało się uzyskać wysoką wytrzymałość powierzchni na uszkodzenia i trwałą kolorystykę, która „ton w ton” odzwierciedla kolory z gamy RAL. Otwiera to nowe obszary zastosowań okien z PVC-U, m.in. w obiektach komercyjnych i mieszkalnych. Rozwiązanie łączące estetykę aluminium i zalety stolarki z tworzywa to także propozycja dla inwestorów indywidualnych, którzy chcą nadać elewacji nowoczesny wygląd.

Ekskluzywny design okien PVC
Powłoki Schüco AutomitiveFinish łączą zalety folii kolorystycznych z nowoczesną estetyką uzyskiwaną w procesie lakierowania aluminium. Na specjalną warstwę nośną nakładany jest lakier bazowy, a następnie przezroczysta warstwa lakieru UV, który podkreśla głęboką kolorystykę powierzchni i nadaje jej metaliczny połysk. Do wyboru jest gama dziewięciu modnych odcieni z palety RAL do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz budynku, w tym trzy eleganckie odcienie szarości: RAL 9006, RAL 9007 i RAL 140-M, ciemny granat RAL 630-M, ciepłe brązy DB 703 i RAL 350-M oraz czerwień RAL 450-M. Paletę uzupełniają dwie powierzchnie dedykowane wnętrzom: jasnobeżowa Cream Line i miedziana Copper Effect, które posiadają wyczuwalną w dotyku teksturę. Tak szeroka gama pozwala na tworzenie wielu kompozycji kolorystycznych, włączenie z nadaniem stolarce innego koloru od zewnątrz i od wewnątrz.

Piękno odporne na upływ czasu
Opatentowane rozwiązanie nanoszenia powłok pozwala na uzyskanie w prostym i szybkim procesie produkcyjnym powierzchni o takiej samej trwałości, jak aluminiowa. Udoskonalona technologia sprawia, że folia idealnie przylega do profilu, tworząc gładką i trwałą powierzchnię. Warstwa wykończeniowa jest odporna na kwaśne deszcze, częste czyszczenie szorującymi i żrącymi środkami czyszczącymi, a nawet rozpuszczalnikami. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów odcień koloru nie ulega zmianie pod wpływem promieniowania UV, a efekt połysku utrzymuje się przez lata. W odróżnieniu od tradycyjnych folii w ciemnych odcieniach, nasycone kolory Schüco AutomotiveFinish nie absorbują ciepła. Oznacza to, że stolarka wystawiona na promieniowanie słoneczne zachowuje stabilność wymiarową i nie ulega odkształceniom.

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO