czwartek, 23 lipca 2015

FAKRO wspiera Tour de Pologne

Spółka FAKRO dołączyła do grona partnerów 72. Tour de Pologne. Firma znana jest nie tylko z produkcji okien dachowych czy schodów strychowych, ale również ze wspierania wydarzeń sportowych.

Tour de Pologne to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez sportowych w Polsce. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w 1928r. Obecnie Tour de Pologne to międzynarodowy wyścig kolarski z bogatą tradycją. FAKRO jest partnerem dwóch z siedmiu etapów wyścigu: z Jaworzna do Nowego Sącza i z Nowego Sącza do Zakopanego. W dniach 5 i 6 sierpnia zawodnicy Tour de Pologne, zawitają do Nowego Sącza, gdzie mieści się główna siedziba firmy FAKRO.

FAKRO chętnie angażuje się w inicjatywy, które służą rozwojowi i promocji Polski. Firma od początku swojej działalności wspiera sportowców i różne wydarzenia sportowe. Od 2004r. jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej.

- Sport jako stały element kultury masowej stanowi dzisiaj jedno z atrakcyjniejszych narzędzi promocji. Jego popularność, towarzyszące mu emocje, naturalna rywalizacja, a także elementy wychowawcze, sprawiają, że staje się doskonałym nośnikiem promocyjnym. Sponsorowanie sportu sprzyja kojarzeniu marki FAKRO z wolą zwycięstwa, uczciwą rywalizacją, dynamiką i zdrowiem. Wybieramy przy tym prestiżowe działania rangi międzynarodowej, które są odpowiednie do naszych międzynarodowych działań eksportowych - wyjaśnia Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

FAKRO stara się także propagować sport jako zdrowy styl życia wśród pracowników. Duża w tym zasługa właściciela marki, Ryszarda Florka, zapalonego narciarza i tenisisty, który swoją sportową pasją stara się zarażać innych.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO