wtorek, 21 lipca 2015

Centor świętuje otrzymanie Red Dot Award

Dnia 29 czerwca w teatrze Aalto w Essen odbyła się gala wręczenia nagród w zakresie wzornictwa — Red Dot Award 2015. Z początkiem lipca w Red Dot Design Museum otwarto wystawę nagrodzonych produktów, w tym Drzwi Zintegrowanych Centor. Nagrodzone projekty można oglądać do końca lipca.

Red Dot Award jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem jakości w zakresie designu, przyznawanym produktom w różnych branżach. Eksperci wchodzący w skład jury nagradzają produkty, które ze względu na znakomite wzornictwo wyróżniają się na tle konkurencyjnych projektów. Największy i najbardziej prestiżowy konkurs wzornictwa na świecie docenił firmę Centor za jej drzwi zintegrowane.

Drzwi Zintegrowane Centor wyróżniają się oryginalnym mechanizmem. Z ościeżnic wysuwają się moskitiery o standardowym lub gęstym splocie i rolety w trzech wzorach i szerokiej gamie kolorów do wyboru.

Wejście na polski rynek Centora zbiegło się z otrzymaniem przez nas nagrody Red Dot, która w branży jest porównywana do Oskarów. Nagroda potwierdza, że nasz ekskluzywny system drzwi należy do ścisłej światowej czołówki, a Drzwi Zintegrowane Centor są doskonałym wyborem dla świadomych i wymagających klientów – dodaje Aleks Djuric, dyrektor generalny Centor Central Europe.

Eksperci oceniali jakość wzornictwa, innowacyjność i użyteczność. Do tegorocznej edycji zgłoszono prawie 5000 produktów z 56 krajów. Nagrodzono 81 z nich, w tym 12 z Polski. Zwieńczeniem konkursowych zmagań była ceremonia wręczenia statuetek Red Dot Award. Gospodarzem uroczystej gali był profesor Peter Zec, założyciel i prezes organizacji Red Dot Award. Zwycięskie projekty są prezentowane podczas specjalnej wystawy „Design on Stage”, by później stać się częścią stałej ekspozycji w Red Dot Design Museum w Essen.

Źródło: CENTOR
Foto: CENTOR