wtorek, 2 czerwca 2015

Więcej czy mniej w architekturze?

Niektórzy czują się komfortowo w minimalistycznych, sterylnych wnętrzach, inni w rustykalnym i romantycznym otoczeniu. Który trend przeważa we współczesnej architekturze? Obserwując nowe budynki, punkt ciężkości jest zdecydowanie przesunięty w kierunku prostych elewacji i adekwatnego minimalizmu w pomieszczeniach.

Nowoczesne aranżacje wyróżnia prosta forma, ograniczona paleta kolorów z nastawieniem na odcienie biały, czarny lub szary. Do takich „surowych” wnętrz pasują dodatki z metalu, szkła oraz drewna, które dodaje ciepła industrialnemu charakterowi pomieszczeń. Jednak chcąc uzyskać właściwy efekt i zwiększyć atrakcyjność każdego detalu, potrzeba czegoś więcej. I tu dużą rolę odgrywa światło naturalne i jego odpowiednia ilość, która sprawia, że przestrzeń wydaje się być większa.

Nowe okno Prolux od OKNOPLAST
Architekci dążą do tego, aby zapewnić jak najlepsze połączenie zewnętrznej części budynku z jego wnętrzem. Kluczowym elementem, który pozwala ten efekt uzyskać, jest wykorzystanie dużych przeszkleń z udziałem jak najmniejszych profili okna.

Podążając za trendami, firma OKNOPLAST opracowała nowy system PROLUX. Okna z tej linii cechuje minimalistyczny i nowoczesny design, o 22 procent większa powierzchnia szyby oraz najwyższej jakości parametry funkcjonalne. W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji okien powierzchnia szyby systemu PROLUX zwiększa ilość energii słonecznej wpadającej do środka, a tym samym pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Prolux umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST