poniedziałek, 8 czerwca 2015

Okna zgodne z wnętrzarską modą

Modne okna MS
Okna i drzwi coraz częściej dopasowuje się do koncepcji wnętrza i budynku. Dlatego w ofercie MS więcej niż okna dostępne są kolory i dekory zgodne z aktualnymi trendami.

Na targach wnętrzarskich ISaloni 2015 w Mediolanie dominowało drewno orzecha i szarość betonu. Nie bez przyczyny. Po okresie szybkich zmian stylów i krótkotrwałych mód ludzie poszukują bardziej długofalowych, uniwersalnych propozycji w urządzeniu wnętrz. Zarówno elegancki orzech, jak i surowy w wyrazie beton spełniają te kryterium. Ponadto idealnie komponują się z wieloma innymi kolorami, co sprawia, że można ich używać jako kolorów bazowych. Warto więc je stosować w przypadku takich elementów wnętrza, jak podłogi, ściany, drzwi i okna.

Do koloru, do wyboru
Kinga Potocka z firmy MS więcej niż OKNA potwierdza tę prawidłowość.

- Okna ze względu na swój długi okres funkcjonowania jako stały element wnętrza i budynku zawsze miały raczej uniwersalny, ponadczasowy charakter. Klasyczna okienna biel to wyraźny dowód. Ale z biegiem lat i zmianą naszych przyzwyczajeń oraz sposobu urządzenia wnętrz nasze podejście do wzornictwa okien ewoluuje. Przede wszystkim obecnie okna często są znacznie bardziej wyeksponowane – nie zasłaniamy ich ciężkimi firanami i zasłonami. Muszą więc być bardzo estetyczne i skomponowane z innymi stałymi elementami, takimi jak podłoga czy elewacja. Ponadto estetyczne preferencje odbiorców są coraz bardziej zróżnicowane – takie pojęcia jak uniwersalny i ponadczasowy dla jednych mogą oznaczać drewno dębu, dla innych – betonową szarość – mówi ekspertka.

Szeroka paleta możliwości
Wśród gamy czterdziestu dekorów stolarki okiennej proponowanych przez MS więcej niż okna nie mogło zabraknąć najmodniejszych obecnie propozycji.

- Winchester XA to jedna ze sprawdzonych propozycji w grupie dekorów drewnopodobnych. Kiedyś klienci chętniej sięgali po złoty dąb, mahoń lub orzech. Teraz coraz częściej wybierają ciepły, elegancki Winchester XA – zaznacza Kinga Potocka.

Zdecydowanym hitem ostatnich sezonów są jednak różne warianty szarości.

- Nasi klienci mają do wyboru m. in. antracyt, bazalt, szarość cementową, jasną, a także kilka odcieni metalicznych. Coraz popularniejsze są też dekory łączące wzór drewna z szarą kolorystyką, takie jak Vintage Oak. Każdy znajdzie z pewnością propozycję spełniającą jego oczekiwania – uzupełnia Kinga Potocka.

Źródło: M&S
Foto: M&S