wtorek, 16 czerwca 2015

Moskitiery do okien i drzwi tarasowych

Moskitiera ANWIS
Chwile relaksu w domu w ciepłe wieczory mogą nam zepsuć wlatujące insekty. Najlepszą ochroną przed takimi nieproszonymi „gośćmi” są moskitiery odpowiednio dobrane do typu okna i pomieszczenia.

Drobno tkane siatki z włókna szklanego zamontowane w otworach okiennych i drzwiowych są w okresie letnim niezastąpione. W ofercie firmy ANWIS znaleźć można różne modele moskitier - ramkowych (stałych, otwieranych i przesuwnych), rolowanych (w pionie lub poziomie) oraz plisowanych. Wykonanie ich na indywidualne zamówienie pozwala na dopasowanie ich do kształtu i wielkości otworu. Zastosowanie moskitier nie ograniczy korzystania z okna i nie przeszkodzi w pracy rolet wewnętrznych lub zewnętrznych. Zaletą jest też spory wybór kolorów profili pozwalający na dopasowanie moskitier do ram i elewacji.

Do zwykłych okien
W kuchni, łazience, sypialni i pokojach dziecięcych zazwyczaj stosuje się okna, które otwierane są wyłącznie w celu wpuszczenia świeżego powietrza. Dobrze sprawdzą się w nich moskitiery ramkowe lub otwierane ANWIS. Są one wykonane z wąskich profili z aluminium, na które naciągnięte są siatki. Tego typu rozwiązania instaluje się do ram okiennych bez konieczności wiercenia otworów. Można je szybko zdjąć, np. do umycia okna.

Ciekawym rozwiązaniem są moskitiery rolowane ANWIS w wersji pionowej. Ich budowa przypomina roletę z kasetą montowaną nad oknem, z tą różnicą, że zamiast tkaniny zastosowana została siatka. Szybko można ją rozwijać i zwijać, a prowadnice boczne tworzą szczelną osłonę zatrzymującą insekty i nieczystości.
Moskitiery rolowane dostępne są również jako zintegrowane z roletą zewnętrzną. Wówczas siatka ukryta jest w tej samej obudowie co pancerz rolety i porusza się w tych samych co pancerz prowadnicach - tyle, że podwójnych.

Do drzwi balkonowych i tarasowych
Do drzwi firma ANWIS oferuje moskitiery otwierane, które umożliwią swobodne wyjście na balkon lub taras. Posiadają one uchwyt, samozamykacze oraz magnesy utrzymujące je w pozycji zamkniętej. Zamontowana w moskitierach uszczelka szczotkowa dodatkowo zabezpiecza przed przedostawaniem się owadów do pomieszczenia.

Innym produktem dedykowanym do drzwi balkonowych lub tarasowych są moskitiery rolowane w poziomie. W tym systemie kaseta znajduje się nie nad drzwiami, ale z boku.

Przy dużych przeszklonych drzwiach tarasowych można zastosować moskitiery przesuwne. Mogą one posiadać jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki.

Nowym, efektownym produktem dedykowanym do drzwi tarasowych jest moskitiera plisowana ANWIS z harmonijkowo składającą się siatką. Wykorzystany do jej wykonania materiał PET sprawia, że moskitiera jest sztywna i odporna na podmuchy wiatru. Materiał usztywniają wplecione linki prowadzące, które równomiernie napinają siatkę podczas rozsuwania i zsuwania. Moskitiera plisowana zatrzymuje nawet najmniejsze owady i większość pyłków kurzu, nie ograniczając jednocześnie cyrkulacji powietrza.

Moskitiera plisowana ANWIS może mieć maksymalny wymiar 3,8x2,6m. Prowadnice siatki montuje się u góry i u dołu. Moskitiera może być zsuwana do środka lub na jedną stronę. Budowa modułowa umożliwia stworzyć system jedno- lub dwuskrzydłowy. Dodatkowe uszczelnienie stanowi listwa magnetyczna lub uszczelka szczotkowa w szynie prowadzącej. Zaletą moskitiery plisowanej jest niski próg (dolna prowadnica wystaje ponad powierzchnię posadzki ok. 4mm).

Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS