poniedziałek, 11 maja 2015

VI Kongres Stolarki Polskiej

VI Kongres Stolarki Polskiej
W dniach 21-22 maja 2015r. odbędzie się VI Kongres Stolarki Polskiej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki. Dla uczestników Kongresu przygotowano ciekawy program merytoryczny, obfitujący w zagadnienia dotyczące funkcjonowania branży stolarki budowlanej oraz gospodarki.

Kongres Stolarki Polskiej to wydarzenie, w którym oprócz przedstawicieli branży stolarki budowlanej, uczestniczą także osobistości ze świata biznesu, polityki, nauki i mediów. Gościem specjalnym Kongresu będzie Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki. Ministerstwo objęło Patronat Honorowy nad tegoroczną odsłoną wydarzenia.

Nad przygotowaniem tematyki VI Kongresu Stolarki Polskiej czuwała Rada Programowa złożona z ekspertów, przedstawicieli firm, mediów branżowych i Związku POiD. Efektem jej prac jest program ujęty w formie paneli tematycznych, w ramach których prowadzona będzie otwarta dyskusja.

Pierwszy dzień VI Kongresu Stolarki Polskiej poświęcony został zagadnieniom efektywnego prowadzenia biznesu oraz wyzwaniom związanym z aktualnym prawodawstwem. Na początku części merytorycznej wydarzenia przewidziano prezentację interaktywną ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na temat polskiego budownictwa u progu nowej perspektywy budżetowej UE w kontekście potencjału rozwojowego stolarki budowlanej.

W panelu „Jak z sukcesem prowadzić biznes"?, moderowanym przez Pawła Gadomskiego – dziennikarza ekonomicznego telewizji Polsat, udział wezmą właściciele, prezesi i członkowie kadry zarządzającej największych polskich firm. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami i postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. tego, jak skutecznie konkurować z zagranicznymi markami, jak państwo powinno wspierać przedsiębiorców oraz czy znak „Made in Poland" stanowi atut czy też obciążenie.

Relacje na linii konsument – dystrybutor – producent oraz obowiązki przedsiębiorców płynące z wprowadzenia nowych przepisów omówione zostaną w panelu „Wyzwania Nowej Ustawy Konsumenckiej w konfrontacji z celami sprzedażowymi producentów". Poprowadzi go Adam Mitura z firmy doradczej GM Solutions, a w rolach panelistów wystąpią przedstawiciele firm z branży, adwokat z kancelarii prawnej, a także reprezentanci instytucji państwowych.

Ostatnim z tematów realizowanych pierwszego dnia Kongresu jest „Aktualny stan prawa unijnego w zakresie oszczędności energii w budownictwie w odniesieniu do okien i osłon przeciwsłonecznych, ze szczególnym uwzględnieniem etykietowania energetycznego". Wprowadzenia do dyskusji moderowanej przez Jacka Gromniaka z firmy ANWIS, dokona Peter Winters – Prezes Europejskiej Organizacji Osłon Okiennych. Uczestnicy panelu to reprezentanci instytucji państwowych, architekt oraz przedstawiciele przedsiębiorstw. Przedmiotem rozmów będą ważne dla funkcjonowania branży, europejskie inicjatywy legislacyjne dotyczące energooszczędności w aspekcie okien i przesłon oraz to, jak Polska wprowadza i egzekwuje przepisy w tym obszarze.

Nowoczesna architektura stawia przed architektami, konstruktorami i firmami z branży szereg wyzwań związanych z rozwojem nowych technologii, energooszczędnością oraz estetyką konstrukcji. Dlatego interesująco zapowiada się dyskusja w ramach panelu „Wyzwania, jakie niesie dla branży architektura przyszłości", który zostanie zrealizowany 22 maja. Poprowadzą go Elżbieta Dziubak – Generalny Architekt firmy Aluprof i Marek Wielgo – redaktor „Gazety Wyborczej", a dyskutantami będą architekci oraz reprezentanci firm z sektora budownictwa.

Zwieńczeniem rozmów w ramach panelu architektonicznego będzie ogłoszenie wyników II etapu konkursu BARGEWORK® – BIURO NA WODZIE i wystawa prac konkursowych. VI Kongres Stolarki Polskiej zakończy podsumowanie, na którym przyjęte zostaną rezolucje wyznaczające dalsze kierunki działań dla Związku POiD i całej branży.
Organizatorzy zapraszają do udziału w VI Kongresie Stolarki Polskiej, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015r. w Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim.

Informacje na temat tegorocznej odsłony wydarzenia dostępne są na stronie internetowej: kongres-stolarki.pl

Źródło: Związek POiD
Foto: Związek POiD