piątek, 29 maja 2015

OKNOPLAST wyróżniony przez brytyjską organizację biznesową!

26 maja w Londynie odbyło się wręczenie nagród Ruban d’Honneur, przyznawanych przez brytyjską organizację Baker Tilly. OKNOPLAST jako jedyny polski przedstawiciel branży budowlanej otrzymał prestiżowy tytuł, dołączając tym samym do finalistów kategorii Export/Import biznesowego programu European Business Awards.

Po kilkunastu miesiącach wieloetapowych eliminacji wręczono nagrody finalistom i laureatom konkursu, wybranym spośród 24 tysięcy firm z Europy. Spotkanie otworzył Adrian Tripp, Prezes European Business Awards, który podkreślił innowacyjność i wyjątkowość zgromadzonych podczas gali firm. W ceremonii uczestniczyli międzynarodowi liderzy biznesu, a także reprezentanci świata polityki, ambasadorzy oraz przedstawiciele środowiska naukowego.

OKNOPLAST znalazł się w finale European Business Awards w kategorii Import/Export. Międzynarodowe jury doceniło firmę z Polski jako jednego z czołowych producentów okien i drzwi PVC w Europie. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to ok. 15 procent całego polskiego eksportu okien PVC. Wartość sprzedaży firmy w ubiegłym roku przekroczyła 480mln zł, natomiast udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70 procent. Obecnie pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 2400 salonów.

Medal Ruban d’Honneur odebrał Mikołaj Placek, prezes Grupy OKNOPLAST.

- Jesteśmy niezwykle dumni z uhonorowania OKNOPLAST medalem Ruban d'Honneur. Tytuł ten jest dla nas szczególny i stanowi dopełnienie już ponad 20-letniego doświadczenia w produkcji stolarki otworowej. Cieszymy się, że możemy reprezentować Polskę i rodzimy biznes w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów, honorujących firmy wyróżniające się najlepszymi praktykami i innowacjami w swych branżach – podsumował Mikołaj Placek.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST