poniedziałek, 11 maja 2015

OKNOPLAST wśród przedsiębiorstw wyróżnionych przez Prezydenta RP!

„Obecność na rynku globalnym” to jedna z pięciu kategorii Nagrody Gospodarczej RP, do której Grupa OKNOPLAST została w tym roku nominowana. Wyróżnienie zostało przyznane polskiemu liderowi w branży stolarki okiennej za wkład wnoszony w rozwój gospodarczy kraju oraz budowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki na rynkach zagranicznych.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP ma wyjątkową wartość. Spośród 106 przedsiębiorstw wyróżnionych przez organizacje samorządowe i publiczne, wytypowano 16 najlepszych.

- Nominacja do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP to dla nas wielki prestiż. Dotarcie do finału konkursu stanowi dla nas podwójny sukces. Po pierwsze jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych polskich przedsiębiorstw z różnych branż, po drugie zostaliśmy wyróżnieni jako jedyni z sektora stolarki okiennej – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST. - Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Prezydent Bronisław Komorowski docenił naszą aktywność na rynku globalnym. Udział eksportu w strukturze sprzedaży w 2014 roku wyniósł 70%, co czyni z nas największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC – podkreśla.

W ciągu dwudziestu lat niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwo, którego rynkiem zbytu był Kraków i okolice urosło do rangi wiodącego producenta okien i drzwi PVC w Europie. Obecnie w skład Gupy OKNOPLAST wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD oraz Aluhaus. Spółka prowadzi działalność na 10 rynkach, w których posiada rozbudowaną sieć ponad 2400 partnerskich salonów sprzedaży. Swoją silną pozycję w Europie OKNOPLAST zawdzięcza innowacyjnym produktom precyzyjnie dopasowanym do każdego z rynków oraz przemyślanym działaniom strategicznym i wizerunkowym budującym markę w Polsce i za granicą.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST