piątek, 22 maja 2015

OKNOPLAST w gronie najsilniejszych marek

OKNOPLAST w gronie najsilniejszych marek
OKNOPLAST, jeden z czołowych producentów stolarki PVC w Europie po raz kolejny zdobył wyróżnienie Created in Poland Superbrands przyznawane najsilniejszym markom w Polsce. Tytuł potwierdza wysoką pozycję, jaką spółka zajmuje w opinii konsumentów. Podczas gali Superbrands nagrodę odebrała Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

Organizacja Superbrands jest niezależną jednostką, która od 20 lat na świecie, a od 10 lat w Polsce promuje ideę brandingu przez nagradzanie marek, które dzięki wyjątkowym korzyściom jakie oferują, osiągnęły sukces rynkowy. W ostatniej edycji projektu po raz kolejny przyznano wyróżnienia dla najmocniejszych polskich marek według oceny klientów, czyli Created in Poland Superbrands. Tytułem tym wyrózniane są firmy, które powstały w Polsce i wypracowały ponadprzeciętny wizerunek w swojej kategorii, pozwalający im skutecznie konkurować z markami zagranicznymi.

O przewadze konkurencyjnej rozwiązań podkrakowskiego producenta zadecydowała ich wysoka jakość i ciekawe wzornictwo, ale również innowacyjność. OKNOPLAST jako pierwszy w Europie wdrożył rozwiązania, które obecnie stanowią standardy w branży okien PVC, m.in. pięciokomorowy profil, pakiet szybowy Ug=1,0, niski próg z PVC do okien balkonowych czy brązowa uszczelka z EPDM. Ostatnio firma jako pierwsza wprowadziła także pakiety szybowe z 3mm szybami w oknach PVC oraz barierę termiczną SpaceBlok z aerożelu – materiału izolacyjnego wykorzystywanego przy budowie statków kosmicznych. O roli OKNOPLAST jako trendesettera świadczy ponadto najnowsze rozwiązanie firmy - okno Prolux. Jest to kolejny innowacyjny produkt OKNOPLAST, który wyróżnia m.in. większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC, dzięki czemu do pomieszczenia wpada do 22 procent więcej światła słonecznego.

- Tytuł Created in Poland Superbrands 2014/15 potwierdza, że przez ponad 20 lat działalności OKNOPLAST wypracował pozycję firmy wytyczającej nowe trendy i najwyższą jakość produktów stolarki otworowej. Przynależność do grona najsilniejszych marek na polskim rynku jest dla nas tym większym zaszczytem, że kryterium oceny oparte było na obiektywnej ocenie polskich konsumentów. To najlepsze świadectwo, że możemy szczycić się mianem marki uznanej i polecanej przez liczne grono klientów – skomentował Mikołaj Placek, prezes zarządu OKNOPLAST.

Tytuł Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznano OKNOPLAST w wyniku badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Superbrands przez niezależny Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. Badanie objęło ponad 2400 marek i wzięło w nim udział 15000 respondentów. Badani pytani byli o znajomość marki oraz o skłonność do jej polecania. Marki polskiego pochodzenia, o najwyższych wynikach (zarówno pod względem znajomości, jak i rekomendacji) w każdej kategorii otrzymały wyróżnienie Created in Poland Superbrands 2014/15.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST