czwartek, 28 maja 2015

Nowość! Schüco ADS Simply Smart – wyjście dla energooszczędnego budownictwa

Oferta fimry Schüco wzbogaca się o innowacyjną platformę systemów drzwi aluminiowych do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Serię cechują zmniejszone głębokości zabudowy i nowa, opatentowana budowa profilu, która pozwala na elastyczne dopasowanie do indywidualnych wymagań projektowych.

Dotychczas drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych wyróżniały się dużymi głębokościami zabudowy nawet powyżej 100mm, co uniemożliwiało niektóre zastosowania. Nowa platforma Schüco ADS Simply Smart pozwala na produkcję subtelnej stolarki o zminimalizowanych głębokościach zabudowy 75mm i 90mm. Ulepszone rozwiązania lepiej spełniają indywidualne wymagania pod względem wzornictwa i parametrów użytkowych, takich jak izolacyjność termiczna czy szczelność na przenikanie powietrza. Budowa profilu sprawia, że już przy głębokości zabudowy 90mm drzwi mogą osiągać standard pasywny. Nowe rozwiązanie oferuje korzyści także pod względem łatwości produkcji i montażu – używane komponenty są identyczne dla obydwu głębokości zabudowy. Wdrożenie rozwiązania na rynek jest planowane na lato 2015r.

Subtelny design i najwyższa termoizolacyjność
W ramach platformy Schüco ADS Simply Smart połączono znakomite parametry techniczne ze swobodą kształtowania designu. W profilu o nowej, hybrydowej budowie zmaksymalizowano parametry związane z ochroną przed warunkami pogodowymi, szczelnością na przenikanie powietrza, odpornością na napory wiatru oraz izolacyjnością termiczną. Doskonałe właściwości użytkowe udało się uzyskać dzięki szeregowi zabiegów konstrukcyjnych (m.in. dodanie ciągłego centralnego uszczelnienia). Drzwi o zmniejszonej głębokości zabudowy 90mm posiadają izolacyjność cieplną Ud już od 1,0 W/m2K, a przy wykorzystaniu dodatkowych stref izolacyjnych i zapewnieniu podwyższonej ochrony cieplnej strefy przyszybowej, mogą osiągnąć nawet standard pasywny. Dzięki wielu możliwościom produkcyjnym i estetyce drzwi ADS Simply Smart w połączeniu z oknami aluminiowymi z serii AWS pozwalają uzyskać wyjątkowy efekt lekkiej, nowoczesnej architektury.

Elastyczny system produkcji
Nowa platforma wprowadza ułatwioną, ergonomiczną metodę wytwarzania drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych. Przy produkcji stolarki o dwóch podstawowych głębokościach 75mm i 90mm używane są te same komponenty. Identyczna budowa profilu w obydwu przypadkach pozwala na stosowanie tych samych łączników narożnych, uszczelek oraz zawiasów rolkowych, bez względu na kierunek otwierania. Dzięki integracji kanału okuciowego i okablowania w centralnej komorze profilu wszystkie komponenty są montowane łatwo i szybko. Jednolity kanał stanowi spore uproszczenie, zwłaszcza w przypadku instalacji systemu automatyki drzwiowej Schüco DCS. Kolejnym atutem nowego rozwiązania jest prefabrykowane uszczelnienie narożne oraz ciągły próg. Ponadto opatentowany izolator zapewnia stabilność drzwi i jeszcze lepiej eliminuje efekt bimetaliczny. Ze względu na swoje zalety, platforma Schüco ADS Simply Smart stanowi kolejny krok w kierunku rozwoju budownictwa energooszczędnego.

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO