środa, 20 maja 2015

Nowość! Rozwiązanie portfenetru w oknach Schüco Alu Inside

Portfenetr w oknach Schüco Alu Inside
Firma Schüco wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne ze stali nierdzewnej, które pozwalają na mocowanie balustrady bezpośrednio do ram energooszczędnych i pasywnych okien oraz drzwi balkonowych. Innowacyjny system montażowy zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a przy tym pozwala zachować termoizolacyjność i nowoczesny wygląd stolarki.

Wywodzące się jeszcze z XVII wieku portfenetry przeżywają obecnie swój renesans. Są coraz częściej stosowane w budynkach o nowoczesnej architekturze, gdzie pełnią funkcje estetyczne oraz praktyczne. Bardzo wysokie okna i drzwi balkonowe pozwalają na doświetlenie wnętrz dużą dawką światła dziennego, a szklane balustrady nadają elewacji lekkości i elegancji. Z myślą o tego typu rozwiązaniach firma Schüco wprowadziła opatentowane dyble adhezyjne do montażu balustrad dla energooszczędnych i pasywnych okien z serii Schüco Alu Inside z płaskimi, aluminiowymi wzmocnieniami. Dzięki starannie przemyślanej technologii mocowania balustrady do ramy okiennej można uzyskać harmonijną, minimalistyczną estetykę elewacji przy zachowaniu walorów termoizolacyjnych stolarki i pełnego bezpieczeństwa użytkowania.

Elegancja i energooszczędność
Współczesna architektura dąży do ograniczenia wszelkich niepotrzebnych elementów dekoracyjnych na rzecz idealnie płaskich elewacji o harmonijnym wzornictwie. Dotychczas mocowanie balustrady do ościeżnic okien pasywnych i energooszczędnych było kłopotliwe. Aby uniknąć ryzyka obniżenia izolacyjności cieplnej okna stosuje się często alternatywne rozwiązania, na przykład montaż balustrady do muru. Opatentowane dyble adhezyjne dedykowane systemowi okiennemu Schüco Alu Inside umożliwiają mocowanie balustrad nawet do stolarki pasywnej. Innowacyjna konstrukcja dybla sprawia, że nawiercanie dodatkowych otworów w strefie przylgowej i z tyłu zewnętrznej ramy nie jest konieczne. Dzięki temu spada ryzyko ewentualnej kondensacji pary wodnej. Połączenie wykazuje przy tym dużą stabilność i trwałość – nowa technologia spełnia wymagania zawarte w rygorystycznych niemieckich wytycznych ETB (ujednolicone wytyczne techniczne dotyczące bezpieczeństwa w budynkach). Nowe rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala skrócić i uprościć montaż portfenetru, gdyż okno może być zmontowane z balustradą jeszcze w fabryce i przewiezione na plac budowy w kompletnej formie. To tańsza i znacznie praktyczniejsza metoda realizacji portfenetrów.

Oprócz opatentowanych dybli adhezyjnych dla okien Alu Inside firma Schüco posiada w swojej ofercie także mocowania przeznaczone do energooszczędnych okien ze wzmocnieniami stalowymi z serii Schüco Corona SI 82 i Schüco Corona CT 70.Źródło: Foto: