piątek, 10 kwietnia 2015

Szyby zespolone Effect Glass z certyfikatem P-Mark

Szyby zespolone wytwarzane przez firmę Effect Glass uzyskały certyfikat P-Mark przyznawany przez SP Techniczny Instytut Badawczy Szwecji. Dokument potwierdza, że produkty Effect Glass spełniają rygorystyczne normy dla wyrobów na rynku szwedzkim i mogą być stosowane m.in. w drzwiach, oknach, ścianach i dachach budynków.

Wydanie certyfikatu poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony w firmie Effect Glass przez przedstawiciela instytutu. Produkty producenta poddano szeregom testów, m.in. dotyczącym wyroszenia, szybkości ubytku gazu, jego procentowej zawartości oraz weryfikacji środowiskowej. Certyfikat został przyznany po kompleksowej diagnozie i uzyskaniu pozytywnych wyników badań. Jakość wyrobów Effect Glass będzie kontrolowana przy pomocy okresowych audytów. Kolejny z nich odbędzie się pod koniec kwietnia b.r.

Techniczny Instytut Badawczy Szwecji jest jedną z najbardziej wiarygodnych instytucji badawczych, koncentrujących się na certyfikacji i ocenie produktów. Organizacja cieszy się prestiżem na rynkach skandynawskich i europejskich oraz gwarantuje, że produkty przez nią akredytowane spełniają rygorystyczne normy techniczne i jakościowe.

Źródło: EFFECT GLASS
Foto: EFFECT GLASS