wtorek, 28 kwietnia 2015

Super ciepłe szyby

Szyba to element okna, który wpływa na komfort cieplny, estetykę oraz ilość światła we wnętrzu. Produktem zapewniającym wysokie parametry i bardzo dobry stosunek ceny do jakości są okna MS evolution [pasywne], wyposażone w szybę SUPERtermo 0,5W/m2K i ciepłą ramkę CHROMATECH ultra.

Współczynnik przenikania ciepła przez szyby Ug to główny parametr, opisujący termoizolacyjność okna. Im jest on niższy, tym szyba lepiej zapewnia lepsza izolację. Obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem na rynku polskim są wkłady trzyszybowe o współczynnikach 0,6 i 0,7W/m2K oraz wkłady dwuszybowe 1,0W/m2K. W oknach MS evolution [pasywnych] standardem jest stosowanie szyb SUPERtermo 0,5W/m²K wykonanych z trzech tafli szkła rozdzielonych ciepłą ramką dystansową CHROMATECH ultra. Nawet w porównaniu do technologii zapewniających współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,6 W/m2K widać, że produkt MS więcej niż OKNA jest o 20 procent lepszy!

Doskonałe parametry
W oknach MS evolution [pasywnych], wyposażonych w szybę SUPERtermo, skrajne tafle szkła pokryto specjalną, niskoemisyjną powłoką. W celu dodatkowego zmniejszenia strat ciepła, przestrzenie między szybami wypełniono argonem. Jako ramkę dystansową zastosowano kolorową, ciepłą ramkę międzyszybową CHROMATECH ultra, która w tym systemie osiąga współczynnik Ψ(psi) = 0,035W/mK. Wykonano ją ze stali szlachetnej i kolorowego poliwęglanu, co poprawiło parametry termiczne, przedłużyło trwałość całego zespolenia oraz zapewniło unikalną estetykę. CHROMATECH ultra, montowany w stolarce otworowej MS więcej niż OKNA, zapobiega kondensacji pary wodnej na krawędzi szyby i w rezultacie chroni przed powstawaniem pleśni i grzybów na krawędziach okien. Ramka dostępna jest w 6 kolorach palety RAL.

Więcej światła
W szybach SUPERtermo stosowanych w oknach MS evolution [pasywnych] użyto szkła termo-float ExtraClear o jaśniejszej powłoce niskoemisyjnej ClimaGuard Premium2. Zastosowanie jaśniejszej powłoki w szybach SUPERtermo 0,5W/m2K pozwoliło na uzyskanie parametru g=53% dla pakietów szybowych o grubości szkła 4mm przy L=74%, podczas gdy najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku oferują współczynnik g na poziomie ok. 49% przy L=71%.

Produkt firmy MS więcej niż OKNA cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, a jego wysokie parametry potwierdza certyfikat niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Resenheim. Warto pamiętać, że szyba SUPERtermo 0,5W/m²K, to standardowe wyposażenie większości produktów MS więcej niż OKNA.

Źródło: M&S
Foto: M&S