wtorek, 28 kwietnia 2015

Prolux – więcej światła

Prolux okna pcv
OKNOPLAST wdraża do oferty autorskie okno Prolux. Jest to odpowiedź na współczesne trendy architektoniczne, w których główną rolę odgrywają światło i przestrzeń. Innowacyjne rozwiązanie OKNOPLAST wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC.

Światło źródłem dobrego samopoczucia
Światło naturalne jest ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie i zdrowie człowieka. W naszej szerokości geograficznej, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na deficyt promieni słonecznych. Dlatego OKNOPLAST opracował system okienny Prolux, którego nazwę można rozumieć jako „sprzyjający światłu”.

Prolux – korzyści widziane gołym okiem
Nowe okno OKNOPLAST dzięki rozwiązaniom nastawionym na maksymalizację powierzchni szyby zapewnia pozyskanie większej ilości naturalnego światła słonecznego. Elementy, które minimalizują barierę dla wpadającego światła to wyjątkowo niski profil skrzydła oraz bardzo wąski słupek ruchomy.

- Prolux to pierwszy w Polsce profil PVC o głębokości zabudowy 70 mm, który ma tak niską wysokość złożenia profilu ramy i skrzydła, czyli tylko 108mm. W większości standardowych systemów taka wysokość wynosi od 114 do 124mm. Nowy wąski słupek ruchomy w Prolux ma natomiast szerokość tylko 112mm. Te niskie złożenia systemu sprawiają, że do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego – zaznacza Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST.

Nowością jest klamka umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego, zapewniająca systemowi Prolux symetryczny i harmonijny wygląd. Jest to pierwsze w Polsce tego rodzaju rozwiązanie.

Wyjątkowe pakiety szybowe
Większą ilość naturalnego światła zapewniają także pakiety szybowe, w których stosowane są najbardziej przejrzyste powłoki niskoemisyjne. Wpuszczają one do wnętrz więcej energii i światła słonecznego. Większe przeszklenie oznacza nie tylko lepsze doświetlenie wnętrza i w konsekwencji poprawę samopoczucia, ale także daje poczucie przestrzeni w pomieszczeniu, optycznie je powiększając.
Większa w porównaniu do standardowych okien powierzchnia szyb, dzięki zwiększonej ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę, pozwala na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Prolux umożliwia tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku, czyli różnicy między stratą i zyskiem energii.

Niższy i mocniejszy jednocześnie
Mimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu Prolux prezentują wysoki poziom zaawansowania. Konstrukcja nowego profilu OKNOPLAST daje możliwość szklenia pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych, w tym dwukomorowych, o współczynniku Ug=0,6 W/m2K, wypełnionych argonem. Ponadto w oknie zastosowano autorskie wzmocnienie z wielokrotnie giętej stali. Zapewnia ono sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając na projektowanie dużych przeszkleń.

- Nowy system to także przygotowane dla OKNOPLAST nowe okucie ProLight firmy WINKHAUS. Gwarantuje ono szereg funkcjonalnych właściwości, jak również walory estetyczne znakomicie współgrające z formą okien PROLUX. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu „FOUR Seasons”. Daje nam ona możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez względu na aurę na zewnątrz. – podkreśla Grzegorz Bułat

Charakterystycznym elementem wyposażenia okna Prolux są specjalne czopy i.S (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które wpływają na lekką i precyzyjną pracę okucia oraz zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia. Prolux umożliwia przy tym wykonanie także drzwi tarasowych w systemach przesuwnych PSK (PSK, PSK-Z i PSK Atrium), co dotychczas było zarezerwowane dla „wysokich profili”.

Prolux: nowoczesność i minimalizm w jednym
Nowy profil posiada unikalny, zaprojektowany przez OKNOPLAST kształt, inspirowany linią okien Platinium, jednak znacznie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Precyzja wykonania sprawia, że system Prolux w nowym kolorze Sheffield Oak nadaje elewacji budynku i wnętrzu unikalny, wyrafinowany charakter. Nowoczesne wzornictwo Prolux sprawia, że okno staję się znaczącym elementem dekoracyjnym.

Prolux: dbałość o każdy szczegół
Elementami podnoszącymi walory estetyczne nowego okna są: wykończenie uszczelki w listwie przyszybowej pod kątem 45 stopni, listwa przyszybowa w harmonii z krzywizną skrzydła oraz zaślepki na odwodnienie w kolorze odpowiadającym nowej barwie Sheffield Oak. Okno Prolux dostępne jest we wszystkich kolorach pakiety RAL oraz barwach drewnopodobnych.

Prolux to projekt OKNOPLAST, chroniony dwoma zgłoszeniami patentowymi, m.in. odnośnie umiejscowienia stali zbrojeniowej w skrzydle. Okna Prolux dostępne są w ofercie OKNOPLAST-u od kwietnia br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST