poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Polska marka, która podbiła rynki Europy

Wzrost liczby punktów sprzedaży w Europie oraz obrotów finansowych, jubileusz 20-lecia firmy oraz zdobyte nagrody potwierdzają, że firma OKNOPLAST jest jednym z liderów na polskim i europejskim rynku stolarki otworowej. Sukcesy biznesowe oraz wzrost rozpoznawalności marki są dowodem na to, że największy polski eksporter okien PVC umocnił swoją rolę jako ambasador Polski w Europie.


Mocna pozycja na rodzimym i zagranicznym rynkach
W 2014r. Grupa OKNOPLAST wzmocniła pozycję na rynkach, zwiększając sprzedaż do 480mln zł. Przyczyniła się do tego rosnąca wartość eksportu produktów OKNOPLAST oraz zróżnicowanie oferty. Było to możliwe dzięki stworzeniu w 2013r. roku dwóch nowych marek skierowanych do różnych segmentów rynku – ALUHAUS i WnD.

- Przez 20 lat działalności udało nam się stworzyć silną i rozpoznawalną markę w Polsce i Europie. Jakość oferowanych przez nas okien i drzwi jest wyróżnikiem OKNOPLAST na tle konkurencji, dzięki czemu już ponad 1,25mln klientów zaufało naszej firmie. Rok ubiegły był dla nas dobrym rokiem. Zrealizowaliśmy swoje założenia z nadwyżką i realizujemy plany nowych inwestycji na kolejne lata. – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

Sukces na Półwyspie Apenińskim
Jednym z największych rynków eksportowych producenta są Włochy. Za sprawą konsekwentnych działań, firma zbudowała tam silną pozycję – jest jednym z najchętniej wybieranych dostawców stolarki PVC, a rozpoznawalność logo OKNOPLAST wśród włoskiego społeczeństwa szacowana jest na 25%. W połowie marca br. podczas 7 edycji targów Made Expo w Mediolanie, Grupa OKNOPLAST zaprezentowała po raz kolejny kompleksową ofertę unikalnych produktów. Polska marka wykorzystała to wydarzenie nie tylko jako przestrzeń do pokazania swoich nowości, ale i jako sposób na bezpośrednie dotarcie do klienta. Gwarancją tego są goście specjalni. W tegorocznej edycji targów byli nimi zawodnicy Inter Mediolan: Lukas Podolski i Fredy Guarin. Poza gwiazdami włoskiego klubu piłkarskiego, którego Top Sponsorem jest OKNOPLAST, w wydarzeniu nie zabrakło także innych akcentów sportowych. Krzysztof Golonka – Mistrz Świata Trików Piłkarskich i finalista programu Mam Talent, od wielu lat zajmujący się profesjonalnie sztuką żonglersko-akrobatyczną, dał pokaz piłkarskiego freestyle.

Silna pozycja w Europie
Grupa OKNOPLAST należy do czołówki producentów okien i drzwi PVC w Europie. Obecnie firma prowadzi działalność w Polsce, Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech. OKNOPLAST posiada ponad 2000 zagranicznych salonów, z czego w samych Włoszech jest ich 850.
Firma mocno rozwija sprzedaż także na rynku francuskim, na którym liczba biur sprzedaży wzrosła w ubiegłym roku do 740 oraz niemieckim, gdzie posiada ponad 330 salonów. Grupa partnerów handlowych rośnie również na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie OKNOPLAST ma przeszło 150 punków sprzedaży.
Swoja pozycję w Europie OKNOPLAST zawdzięcza m.in. produktom precyzyjnie dopasowanym do każdego z rynków. Przykładem takiego rozwiązania jest m.in. rama renowacyjna stosowana we Włoszech i Francji przy wymianie starych okien na nowe czy tzw. szyby bezpieczne, popularne na rynku niemieckim. Zgodnie z trendami panującymi na danych rynkach zróżnicowana jest również kolorystyka i wybór akcesoriów.

Plany na przyszłość
Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC.

- Udział eksportu w strukturze sprzedaży w 2014 roku wyniósł 70%, co czyni z nas największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Plany Grupy OKNOPLAST na 2015 r. to obrót przekraczający 500 mln zł. – zaznacza Prezes Mikołaj Placek.

Sięganie po więcej
Przez ostatnie 12 miesięcy OKNOPLAST otrzymał kilka ważnych wyróżnień. Przedsiębiorstwo zarządzane przez Mikołaja Placka zostało nagrodzone między innymi w plebiscycie magazynu Brief 25/25 lat: marki dla Polski. Zaprezentowano w nim 25 polskich firm, które w ciągu ostatniego ćwierćwiecza najmocniej przyczyniły się do wzmocnienia wizerunku naszego kraju. Producent został ponownie uhonorowany tytułem Created in Poland Superbrands, który przyznawany jest najsilniejszym pod względem wizerunku i najwyżej cenionym przez konsumentów markom obecnym na polskim rynku. Ponadto kapituła konkursu Teraz Polska w uznaniu wysokiej jakości wyróżnionych wcześniej produktów firmy potwierdziła ich prawo do posługiwania się znanym godłem.

Firma społecznie odpowiedzialna
W ubiegłym roku OKNOPLAST poza działalnością handlową kontynuował także udział w akcjach o charakterze społecznej odpowiedzialności biznesu, włączając się w przedsięwzięcia o charakterze ogólnopolskim oraz wspierając lokalne inicjatywy. Przedsiębiorstwo po raz kolejny zostało oficjalnym partnerem kampanii Rak. To się leczy!, mającej na celu promocję profilaktyki nowotworowej poprzez ukazywanie pozytywnych przykładów walki z chorobą. Firma miała dodatkowo swój wkład w otwarcie nowoczesnego domu dziecka stowarzyszenia SIEMACHA w Odporyszowie koło Tarnowa, gdzie dostarczyła energooszczędne okna i drzwi.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST