środa, 22 kwietnia 2015

Czas na okna PVC w klasie Premium

Wraz z rozwojem świadomości inwestorów oczekiwania wobec stolarki z tworzywa sztucznego rosną. Ważnymi kryteriami wyboru stają się wysoka ochrona cieplna, jakość wykonania oraz dopracowana estetyka.

Rosnące wymagania dotyczące energooszczędności, funkcjonalności i design okien sprawiają, że Polacy coraz częściej wybierają kompleksowe rozwiązania systemowe. Parametrem, na który klienci zwracają szczególną uwagę, jest współczynnik przenikania ciepła Uw, jednak ważną rolę odgrywa także standard wykonania stolarki. Obecnie modne są przeszklenia o subtelnym wyglądzie, kreowanym przez smukłe ramy. Systemowe technologie Schüco pozwalają uzyskać spójny wygląd okna przy zachowaniu najwyższych właściwości pod względem termoizolacyjności, bezpieczeństwa i stabilności.

Okna w standardzie energooszczędnym na topie
Wzrasta liczba świadomych klientów, którzy sa gotowi zainwestować w okna klasy Premium w standardzie wysoko energooszczędnym. Mimo, że standardem w nowo powstających budynkach są obecnie okna o maksymalnym współczynniku Uw=1,2 W/m2K, rośnie zainteresowanie stolarką o parametrach niemal pasywnych, które staną się standardem już w 2021r.

- Wielu Polaków zdaje sobie sprawę z faktu, że aby zaoszczędzić w długim okresie, warto zainwestować w sprawdzone technologie oferujące nawet lepszą termoizolacyjność, niż jest to obecnie wymagane. Nasz siedmiokomorowy system Schüco AluInside z aluminiowymi wzmocnieniami w wersji wysoko energooszczędnej cieszy się obecnie zdecydowanie rosnącym zainteresowaniem – wyjaśnia Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. Produktu i Marketingu w Schüco International Polska.

System okienny Schüco AluInside stanowi atrakcyjną platformę do produkcji stolarki w standardzie pasywnym, dlatego stanowi ciekawe rozwiązanie także dla klientów, którzy planują wymianę niektórych okien na cieplejsze, przy zachowaniu tej samej estetyki i funkcjonalności.

Funkcjonalne wzornictwo
Relatywnie tanie okna PVC kojarzyły się zawsze ze standardowymi białymi ramami i widocznymi zewnętrznymi okuciami. Także w tym obszarze technologia produkcji okien zmieniła się znacząco. Producenci starają się redukować widoczną szerokość ram okiennych, chociaż nie zawsze pozwala to na montaż grubych, ciepłych pakietów szybowych. W technologii Schüco AluInside udało się to rozwiązać przy zachowaniu niewielkiej głębokości ramy 82mm, przy czym widok standardowej ramy ze skrzydłem posiada szerokość tylko 120mm. Kolejną innowacją są okucia schowane w profilu. W systemie okuć VarioTec NI mechanizm i zawiasy są z zewnątrz niewidoczne. Linia okna pozostaje estetyczna, na zawiasach nie gromadzi się brud, a czyszczenie ramy okiennej jest łatwiejsze. Kolejny argument wiąże się z panującą modą i trendami projektowania wnętrz. Coraz częściej usuwa się z okien firany, a nawet zasłony, które ograniczają dopływ światła do wnętrz. Teraz ozdobą domu są piękne, przejrzyste i duże okna które rozświetlą każdy zakątek mieszkania. Do wyboru są wersje w kolorze czarnym i srebrnym. Pod względem funkcjonalnym okucie pozwala na otwarcie okna pod kątem do 100 stopni, a przy tym zapewnia klasę antywłamaniową okna do RC2. Istnieje ponadto opcja wyboru klamek o różnych kolorach i dodatkowych funkcjach (np. blokada na klucz). Technologia Schüco oferuje także możliwości kolorystyczne, takie jak okna PVC o wyglądzie aluminiowych lub lakierowanych proszkowo m.in. na odcienie z palety RAL.

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO