czwartek, 19 marca 2015

Znamy już Mistrzów Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki!

I Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki
Podczas targów BUDMA 2015, w dniach 10-12 marca odbywała się rywalizacja uczestników I Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Zmagania pozwoliły wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach – handlu i montażu.

Mistrzowskie salony
Uczestników Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki wyłoniono podczas wewnętrznych konkursów, a do finału przeszło siedmiu doradców technicznych i ośmiu montażystów z całej Polski. Do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowali się przedstawiciele firm: Art-Okna z Bielska Białej, Ekskluzywne Okna i Drzwi z Zawiercia, Fix z Wrocławia, Klucz-Serwis z Grójca, Mariot z Rzeszowa, Mróz z Łodzi, Nowal z Warszawy i Salva z Zielonej Góry.

Jako pierwsi rywalizowali doradcy techniczni. Głównym zadaniem było odegranie scenki z klientami, w postać których wcielili się aktorzy – Monika Jarosińska i Bogusław Kaczmarczyk. Następnie zawodnicy musieli odpowiedzieć na pytania komisji konkursowej, w której zasiedli: Katarzyna Wangin z czasopisma Ładny Dom, Robert Klos ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, Rafał Woronowicz z G-U Polska i Konrad Klimek, przedstawiciel firmy Kancelaria Synergia. W kategorii doradców technicznych najlepszy okazał się Paweł Osiejewski, doradca handlowy z firmy Klucz-Serwis.

Dwa kolejne dni wyłoniły Mistrza Polski pośród montażystów. Zawody podzielono na trzy części: test pisemny, egzamin ustny oraz montaż okna. Ostatni etap wzbudził wśród uczestników i publiczności najwięcej emocji, ponieważ najtrudniejszym zadaniem okazało się całkowicie szczelne zamontowanie okna przy użyciu wyłącznie folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych. Poprawność montażu weryfikowano testami szczelności. Tutaj uczestników oceniało jury w składzie: Andrzej Kowalski i Krzysztof Mateja ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, Rafał Olejarz przedstawiciel firmy Selt oraz Marek Ognik z firmy Aluplast. Zwycięzcą okazał się Mateusz Ośmiałowski z firmy Fix.

- W procesie zakupu okien, drzwi czy rolet najważniejsze jest uzyskanie praktycznej porady, co umożliwi dobranie wyrobów posiadających funkcje, które będą przydatne w konkretnym zastosowaniu. To dlatego rola doradcy technicznego w salonie sprzedażowym jest tak ważna. Nie mniej istotne jest także poprawne zamontowanie okien czy drzwi, tak aby nie straciły one wybranych przez nas właściwości. W Polsce działa kilkanaście tysięcy punktów sprzedaży okien i drzwi, a w nich pracują dziesiątki tysięcy sprzedawców i montażystów stolarki. Jednak nie każdy z nich może poszczycić się wysokimi kwalifikacjami, dlatego zawsze warto wyróżniać tych najlepszych, którzy mogą być wzorem dla innych. Serdecznie gratuluję Finalistom Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki – jestem pod wrażeniem ich umiejętności i kompetencji. Dla mnie każdy z Finalistów jest Mistrzem, choć rozumiem, że Komisja mogła wskazać tylko najlepszego z najlepszych. Z całą pewnością inwestorom można polecić każdy z salonów, którego reprezentanci brali udział w Finale Mistrzostw Polski ZMS. Bez żadnych wątpliwości powiem, że są to salony mistrzowskie – mówi Robert Klos, reprezentant Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Mistrzostwa zakończyły się 12 marca uroczystością ogłoszenia wyników, a następnie bankietem dla wszystkich gości Zrzeszenia Montażystów Stolarki i koncertem zespołu JemDżem.

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki wsparli Sponsorzy: G-U, Selt i ISO-Chemie oraz Promotorzy: Geze, Pol-Skone, Ventec, Grupa Topex, Selena, Drutex, aluplast, Bricoman i Somfy.

Źródło: ZMS
Foto: ZMS