piątek, 27 marca 2015

VI Kongres Stolarki Polskiej już w maju

VI Kongres Stolarki Polskiej
Określeniu kierunku działań biznesowych, szans i zagrożeń dla branży stolarki budowlanej służy Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna, VI edycja zaplanowana jest na 21 i 22 maja br. w Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim.

Wiosnę uznaje się za początek sezonu budowlanego oraz czas ożywienia w branży. W tym okresie, corocznie organizowany jest także Kongres Stolarki Polskiej – największe w Polsce wydarzenie skierowane do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z sektorem stolarki budowlanej. Organizatorem Kongresu jest Związek POiD.

Przedstawiciele największych polskich firm oraz tych mniejszych, ale o sporych aspiracjach, spotykają się, by przedyskutować najważniejsze kwestie. Do tegorocznej edycji Kongresu Stolarki Polskiej, zaplanowanej na 21 i 22 maja 2015r., zostało tylko 8 tygodni. To święto stolarki budowlanej odbędzie się w Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim.

Dwudniowy Kongres podzielono na cztery panele merytoryczne. Pierwszy dzień zainaugurują obrady o rodzimej gospodarce i najważniejszych aspektach prowadzenia biznesu. W dyskusji panelowej wezmą udział właściciele największych polskich marek związanych z branżą i nie tylko.

Drugi panel dotyczyć będzie konsekwencji, jakie niesie dla firm wprowadzenie nowej ustawy o ochronie konsumentów z uwzględnieniem sektora stolarki budowlanej. Merytorycznego wprowadzenia do dyskusji dokona kancelaria prawna. Podczas rozmowy skonfrontowane zostaną opinie przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za egzekucję nowych przepisów z doświadczeniami dyrektorów sprzedaży firm z branży stolarki budowlanej i właścicieli największych salonów stolarki w Polsce.

W ramach trzeciego panelu zostaną poruszone tematy poświęcone prawu unijnemu w zakresie oszczędności energii w budownictwie. Wprowadzenia do dyskusji dokona Peter Winters, przewodniczący organizacji European Solar Shading Organization.

Drugi dzień Kongresu upłynie pod znakiem architektury przyszłości oraz oczekiwań i wyzwań, jakie stawia ona prawidłowemu doborowi stolarki oraz jej montażowi. W debacie weźmie udział grono projektantów i architektów. Po jej zakończeniu zostaną zaś ogłoszone wyniki drugiej odsłony konkursu na projekt wnętrza „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”.

Źródło: Związek POiD
Foto: Związek POiD