środa, 18 marca 2015

Okno w modnym wydaniu

Okno w modnym wydaniu
Nowoczesne aranżacje wnętrz wymagają właściwego doboru detali. W współczesnej architekturze okna są często wielkopowierzchniowym elementem, który przyciąga uwagę, dlatego warto wybrać odpowiednią kolorystykę.

Okna we współczesnym budownictwie coraz częściej zajmują dużą powierzchnię elewacji. Nieraz sięgają nawet od podłogi do sufitu. Trendy w architekturze wnętrz nakazują dopasowanie wszystkich elementów wnętrza i ich personalizację zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Technologie produkcji okien pozwalają na dobranie zarówno kształtu, jak i koloru ramy okiennej. Ciekawe możliwości kreowania wyglądu okna dają powłoki Schüco AutomotiveFinish cechujące się metaliczną estetyką uzyskaną dzięki połyskującym drobinkom. Gamę jedenastu odcieni opracowano w oparciu o nowe trendy architektoniczne oraz dopasowano pod względem fotometrycznym. Każdy odcień uzyskał indywidualny stopień połysku, który podkreśla lub tłumi intensywność barwy.

W stylu minimalistycznym i z akcentem glamour
W nowoczesnych aranżacjach dominuje styl minimalistyczny, wyróżniający się zastosowaniem surowych materiałów i szklanych powierzchni. W szerokiej gamie kolorów Schüco AutomotiveFinish dostępne są trzy chłodne odcienie metalicznych szarości o wyglądzie aluminium, które znakomicie pasują do takich stylizacji. Ciemnoszarą powierzchnię SAF-DB 703 wyróżnia matowy, przytłumiony połysk, natomiast jaśniejsze wersje powłok – SAF-RAL 9007 i SAF-RAL 9006 efektownie odbijają światło. Ciemny odcień ram podkreśla optycznie ich smukły wygląd, uwydatniając rozmiar przeszklenia. Natomiast granatowy, metaliczny odcień SAF-RAL 630 to propozycja do wnętrz w stylu glamour. Ramy w takim kolorze będą kontrastować z jasnymi ścianami i podłogami, ożywiając stonowane aranżacje. Ciemny granat jest na tyle uniwersalny, że ładnie współgra także z odcieniem żółtym i czerwonym. Wykorzystanie wysokiej jakości pigmentów sprawiło, że kolory nie tracą nasycenia pod wpływem warunków atmosferycznych i promieniowania UV.

Wnętrze naturalnie piękne
Obecnie popularne są także wnętrza w stylu naturalnym, kreowane w oparciu o surowe, jasne materiały w ciepłych odcieniach i dużą dawkę światła. Na zasadzie kontrastu zestawiane są kremowe tonacje, ecru oraz nasycone, ciepłe odcienie ziemi. Powierzchnie Schüco AutomotiveFinish obejmują także takie kolory jak lśniący brąz SAF-RAL 350, złoty SAF-RAL 140 czy ognista czerwień SAF-RAL 450. Gładkie powierzchnie ram okiennych są łatwe w utrzymaniu w czystości i nie ulegają zarysowaniom, nawet przy częstym czyszczeniu. Zależnie od potrzeb ,można ponadto skomponować okno o kolorystyce różniącej się na zewnątrz i od środka. Odcienie Cream Line i Copper Effect stworzono z myślą o wnętrzach. Dzięki trójwarstwowej budowie powłok AutomotiveFinish możliwe było naniesienie wyczuwalnych w dotyku tekstur, które tworzą ciekawy efekt 3D i rozpraszają światło.

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO