wtorek, 31 marca 2015

Markizy VMZ do okien pionowych - skuteczna ochrona przed nagrzewaniem

FAKRO wprowadza na rynek markizy do okien pionowych. Jest to grupa produktów dedykowana do okien fasadowych. Markizy są dobrym rozwiązaniem dla budynków jedno- i wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Skuteczna ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń
Markizy montuje się są na zewnątrz okien pionowych, dlatego skutecznie zabezpieczają przed nagrzaniem wnętrza. Z przeprowadzonych przez FAKRO badań wynika, że są one do ośmiu razy skuteczniejsze niż rolety wewnętrzne, które zasłaniają tylko ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc przed nagrzewaniem wnętrza. Norma DIN 5034-1 mówi: „Pomieszczenia należy chronić przed nagrzewaniem w okresie lata w miarę możliwości za pomocą zewnętrznych osłon, umiejscowionych przed szybą, odbijających ciepło”. Zgodnie z nowymi warunkami technicznymi przepuszczalność energii słonecznej g okien o południowej ekspozycji musi być poniżej 0,35. Spełnienie tego wymogu wiąże się ze stosowaniem osłon zewnętrznych, a optymalnym rozwiązaniem jest markiza.

Widok na zewnątrz i naturalne światło
Okno osłonięte markizą w przeciwieństwie do rolety zewnętrznej umożliwia napływ naturalnego światła. Markiza przepuszcza wystarczającą ilość światła dziennego aby nie używać dodatkowego oświetlenia. Struktura materiału z włókna szklanego tworzy prześwit co zapewnia widoczność na zewnątrz. Można swobodnie obserwować okolice, a jednocześnie daje poczucie prywatności chroniąc wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz.

Poprawa ergonomii
Z rozwiniętą markizą rozkład natężenia światła w pomieszczeniu jest równomierny i bardziej przyjazny dla ludzkich oczu. Nie występują szkodliwe refleksy podczas pracy przy komputerze czy oglądania telewizji, dlatego markizy przydatne są w pomieszczeniach, w których pracujemy.

Komfortowa obsługa
Markizy do okien pionowych dostępne są w trzech wersjach sterowania:
• VMZ Solar –produkt posiada inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Markiza zasilana jest energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny, który w połączeniu z układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markiza samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie markiza automatycznie się zwija.
• VMZ Z-Wave – zasilana jest prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.
• VMZ – jest obsługiwana ręcznie.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO