piątek, 6 marca 2015

Jasna przyszłość architektury energooszczędnej - SGG PLANITHERM® XN

SGG PLANITHERM XN
Koncepcję przeszklonej architektury trudno pogodzić z wymaganiami energooszczędności. Z myślą o odważnych realizacjach, firma Saint-Gobain Glass wprowadziła niskoemisyjne szkło do produkcji szyb okiennych SGG PLANITHERM® XN na bazie technologii SGG PLANICLEAR. Szkło łączy znakomitą termoizolacyjność z najlepszą na rynku przepuszczalnością światła, nawet na poziomie 82 procent.


Znowelizowane rozporządzenie o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, planuje zmniejszenie minimalnego współczynnika przenikania ciepła dla okna do poziomu 0,9 W/m2K w 2021r. Jednocześnie trendem staje się zwiększanie powierzchni przeszklonych w powłoce budynku. Stworzenie okna, które zapewnia odpowiednią izolacyjność cieplną i doskonałe oświetlenie wnętrza, wymaga zastosowania specjalnych technologii. W odpowiedzi na potrzeby rynku opracowano niskoemisyjne szkło SGG PLANITHERM® XN produkowane przy użyciu nowego, jaśniejszego szkła bazowego SGG PLANICLEAR.

Technologia światła - SGG PLANICLEAR
Produkcja cieplejszych okien oznacza zastosowanie grubszych pakietów szybowych. W rezultacie trudniej zapewnić wysoki stopień przepuszczalności światła. Szkło SGG PLANITHERM® XN rozwiązuje ten problem, ponieważ posiada najwyższy w swojej klasie współczynnik Lt, wynoszący 82 procent dla pakietów dwuszybowych i 74 procent w przypadku pakietów trzyszybowych. Takie wyniki udało się uzyskać dzięki nowemu szkłu bazowemu SGG PLANICLEAR o zredukowanej zawartości żelaza, które charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem Lt na poziomie nawet 91 procent. Oznacza to lepsze doświetlenie pomieszczeń nawet w przypadku wielokomorowych pakietów. Użycie szkła z powłoką SGG PLANITHERM® XN jako środkowej szyby w zestawie dwukomorowym pozwala poprawić współczynnik przepuszczalności energii cieplnej z promieniowania słonecznego do poziomu 56 procent. Dodatkowo stosując gaz Krypton Można uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla całej szyby na poziomie Ug=0,5 W/m2K.

Zestawy szybowe jednokomorowe z powłokami SGG PLANITHERM® XN także posiadają doskonały współczynnik przepuszczania energii cieplnej na poziomie 65 procent. W okresie zimowym szyba delikatnie dogrzewa pomieszczenie.

Naturalny efekt przenikania wnętrza z otoczeniem
Technologia SGG PLANITHERM® XN, obok znakomitych parametrów termoizolacyjnych i przepuszczalności światła, zapewnia także neutralny odcień szyby. Kolory i kształty przedmiotów widocznych przez szybę oraz od niej odbitych, są wyraźnie odwzorowane. Dzięki możliwości użycia powłoki SGG PLANITHERM XN na pozycji środkowej w pakiecie dwukomorowym można zastosować inne szkło o dodatkowej funkcji na pozycji zewnętrznej, np. samoczyszczącej, akustycznej lub bezpiecznej. W ofercie dostępna jest ponadto wersja szkła hartowanego bezpiecznego SGG PLANITHERM® XN II o tych samych właściwościach optycznych, co produkt podstawowy oraz szeroka gama szkieł laminowanych. Szyby z powłokami SGG PLANITHERM XN oraz PLANITHERM XN II oferowane są w dwóch formatach - 6000x3210mm i 3210x2250mm oraz w sześciu grubościach.

Więcej informacji na stronie http://pl.saint-gobain-glass.com

Źródło: SAINT-GOBAIN GLASS
Foto: SAINT-GOBAIN GLASS