wtorek, 10 marca 2015

Fasady Schüco FWS 35 PD

Fasady Schüco FWS 35 PD
Firma Schüco wdrożyła do oferty platformę fasadową FWS obejmująca konstrukcję panoramiczną bazującą na wąskich profilach o szerokości czołowej tylko 35mm! Rozwiązanie certyfikowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt powstało z myślą o energooszczędnej architekturze jutra.

Projekt transparentnej, szklanej powłoki wymaga kombinacji wielkowymiarowych szyb i bardzo wąskich optycznie systemów profili. Takie rozwiązania elewacji zyskują popularność, ponieważ otwierają budynek na otoczenie, lepiej doświetlają oraz nadają elewacji harmonijnego wyglądu. Imponujący efekt szklanych ścian pozwala jeszcze lepiej podkreślić nowy system fasadowy Schüco FWS 35 PD (Panorama Design) w standardzie pasywnym. Dzięki subtelnemu wyglądowi podziały szkła stają się prawie niewidoczne.

Nowa estetyka przeszklonej architektury
Fasada Schüco FWS 35 PD Panorama Design pozwala tworzyć konstrukcje o lżejszej, bardziej transparentnej estetyce. Przy minimalnych szerokościach konstrukcji podziały szkła od wewnątrz i z zewnątrz są praktycznie niewidoczne. Fasada panoramiczna znajduje zastosowanie przede wszystkim przy tworzeniu reprezentacyjnych przeszkleń na parterach budynków komercyjnych i luksusowych rezydencji. Może być przy tym łączona w ramach jednej powłoki z konstrukcjami o większych szerokościach czołowych. Nowa platforma fasadowa obejmuje szerokości od 35 do 80mm i jest w pełni kompatybilna z systemami okiennymi Schüco AWS oraz drzwiowymi Schüco ADS. Otwiera to szerokie możliwości planowania powłoki budynku. Ciekawy efekt można uzyskać także stosując fasadę panoramiczną w połączeniu z pasywnymi oknami blokowymi z serii AWS 90+ BS.SI+ o równie wysokich parametrach termoizolacyjnych.

Rozwiązania przyszłości
Chociaż profile zastosowane w systemie Schüco FWS 35 PD posiadają bardzo smukły wygląd, system posiada dobrą statykę pozwalającą na obciążenie rygla nawet do 250kg. Dzięki temu w fasadę można wstawiać ciężkie, potrójne oszklenie o grubości do 52mm. Najnowsza technologia izolatorów pozwoliła na osiągnięcie wartości współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ≥ 0,9 W/m2K. Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach termoizolacyjności. W zależności od indywidualnych wymagań projektowych można wybrać certyfikowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasady w wersji SI lub wysoko energooszczędne rozwiązanie w wersji HI. Dodatkową zaletą jest możliwość integracji fasady z okuciami mechatronicznymi. Okablowanie jest prowadzone w specjalnie w tym celu przygotowanym kanale instalacyjnym. Filigranowa fasada Schüco FWS 35 PD w pełni zapewnia także ochronę przed włamaniem (klasa antywłamaniowa RC2).

Źródło: Schüco
Foto: Schüco