piątek, 20 marca 2015

Effect Glass buduje nową halę w Kielcach

Effect Glass buduje nową halę w Kielcach
Effect Glass kontynuuje proces inwestycyjny w zakładzie produkcyjnym w Kielcach. Obecnie prace dotyczą budowy hali przeznaczonej na nową lokalizację centrum obróbki szkła obiektowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec II kwartału.

Wcześniejsze inwestycje
Inwestycje w Effect Glass trwają od 2011r. i weszły w końcowy etap. Dotychczas została zrealizowana linia do hartowania szkła bez zafalowań wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Prace przeprowadzone w Kielcach objęły także montaż linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600x4600mm. Park maszynowy zakładu powiększył się o piec do hartowania Glaston Tamglass FC500, uruchomiono również wielkogabarytową linię Lisec LV 60/30, do produkcji szyb zespolonych i szkła strukturalnego o wymiarach do 3000x6000mm. Ponadto zmodernizowano linię do zespalania, która ułatwi i przyspieszy proces produkcji szyb dwukomorowych.

Centrum szkła obiektowego
Nowa hala, której budowę rozpoczęto w I kwartale tego roku będzie miała 3,5 tys. m kw. powierzchni. Zostanie w niej usytuowane centrum obróbki szkła obiektowego oraz architektonicznego (m.in. wiercenie, szlifowanie i laminowanie). Nowa lokalizacja obiektu zwiększy jakość usług oraz ułatwi proces realizacji zamówień i obsługi klienta.
Przy okazji tej inwestycji warto wspomnieć, że budowa biurowca Effect Glass w Kielcach została już zakończona. W najbliższym czasie planowana jest przeprowadzka do nowej siedziby.

Źródło: EFFECT GLASS
Foto: EFFECT GLASS