środa, 18 marca 2015

Bezpieczeństwo gwarantowane - wkładka cyfrowa hilock 2200 od TELENOT

wkladka cyfrowa hilock 2200 od TELENOT
Firma TELENOT opracowała niestandardowy produkt – wkładkę cyfrową hilock 2200. Dzięki niej bezpieczeństwo użytkowników jest na wyciągnięcie… transpondera.

Zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia w obiektach prywatnych, sieciach sklepów, obiektach publicznych oraz w dużych przedsiębiorstwach jeszcze nigdy nie było takie proste. Dzięki wkładce cyfrowej hilock 2200 firmy TELENOT, można bezprzewodowo sterować drzwiami bez konieczności szukania właściwego klucza. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba martwić się, że gdy zgubimy klucze, osoba nieuprawniona będzie mogła przekroczyć drzwi. Intruz nie dorobi sobie ponadto kluczy. Rozwiązanie hilock 2200 firmy TELENOT zastępuje wkładkę mechaniczną, umożliwiając sterowanie bezprzewodowe.

Praktyczne cechy wkładki
Nowe rozwiązanie TELENOT posiada elektroniczny moduł klamki z wbudowanym czytnikiem RFID. Po odczytaniu uprawnionego transpondera następuje sprzężenie elektronicznego modułu klamki z wkładką. Następnie można otworzyć lub zamknąć drzwi. W produkcie hilock 2200 wkładka wyposażona jest w diody LED. Ich czerwony kolor oznacza, że osoba nie ma zezwolenia na wejście, natomiast zielona oznacza akceptację. Dopóki klamka jest przekręcona, wkładka jest sprzężona. 5 sekund po zwolnieniu gałki wejściowej następuje odprzężenie wkładki. Dzięki temu do budynku zdąży wejść tylko osoba, która ma do tego uprawniania. Bateria wkładki wystarcza na około 10 – 15 tysięcy aktywacji. Akustyczna i optyczna sygnalizacja informuje, że bateria się rozładowuje. Umożliwia to wczesne zapobieganie całkowitemu rozładowaniu urządzenia i przeciwdziała zagrożeniu bezpieczeństwa użytkowników. Od czasu zasygnalizowania wyczerpywania się baterii, można jeszcze wykonać do 1000 aktywacji.

Wkładka cyfrowa hilock 2200 firmy TELENOT wykonana jest z wysokiej jakości mosiądzu niklowanego. Stop ten jest trwały i odporny na korozję. Wkładka jest ponadto bardzo estetyczna.

Wkładka cyfrowa hilock 2200 nadaje się do zastosowania w drzwiach przeciwpożarowych, ponieważ nie wymaga otworów montażowych. Istnieje także możliwość konfiguracji wkładek. Dostępne są wkładki połówkowe, które łączy się z elektronicznym modułem klamki oraz dwustronne, które można połączyć obustronnie z elektronicznym modułem klamki.

Produkt funkcjonuje w dwóch trybach. Pierwszy z nich - ISW jest odpowiedzialny nie tylko za otwieranie i zamykanie drzwi, ale służy również do zazbrajania i rozbrajania instalacji sygnalizacji włamania. Działa on na zasadzie połączenia elektronicznego modułu klamki drogą radiową z transceiverem hilock 203, a tego z instalacją sygnalizacji włamania. Oferowane są trzy wersje obudowy produktu Transceiver hilock 203: w obudowie K20 art. nr 100096000, z łączówką lutowniczą w obudowie K30 100096001 oraz z panelem LSA Plus w obudowie K30 100096002. Dodatkowo wkładka spełnia funkcje elementu blokującego i czytnika, więc nie ma konieczności inwestowania w akcesoria dodatkowe. W module klamki można zapisać do 96 transponderów awaryjnych. W drugim trybie – stand-alone, wkładka cyfrowa nie jest połączona z centralą, a ustawienie wymaganych parametrów następuje przy pomocy karty serwisowej. Korzystanie z wkładki jest proste. Wystarczy przytrzymać transponder przed czytnikiem. Kiedy dojdzie do sprzężenia można otwierać i zamykać skrzydło drzwi.

Niezależnie od wybranego trybu pracy zakup wkładek cyfrowych hilock 2200 firmy TELENOT nie wymaga wymiany drzwi, ponieważ nie potrzebują one oprzewodowania.

W prostocie siła
Za każdym razem kiedy wychodzimy z budynku musimy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą klucze. Często mamy ich cały pęk, więc również po powrocie poświęcamy chwilę na dopasowanie tego odpowiedniego. Aby nie tracić czasu, TELENOT zaprojektował wkładkę, która pozwala bezprzewodowo sterować skrzydłami drzwi.

Źródło: TELENOT
Foto: TELENOT