wtorek, 10 marca 2015

Balkon dachowy VELUX dla dwojga

Balkon dachowy Velux
Wkrótce w ofercie VELUX pojawi się Nowa Generacja balkonu dachowego GDL Cabrio. Jego zmodernizowana konstrukcja to bardzo dobre parametry izolacyjne, większa powierzchnia szyby oraz szerszy rozmiar.

Okno dachowe VELUX GDL cechuje unikalna konstrukcja. Po otwarciu przekształca się w nieduży balkon. Górną część można uchylić do kąta 45 stopni i zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolny moduł posiada natomiast wysuwane barierki.

Obecnie firma VELUX wprowadziła w bazowej konstrukcji ulepszenia, które sprawiają, że nowy balkon dachowy oferuje jeszcze więcej korzyści i wygodę użytkowania.

- Od lat nasz balkon jest hitem każdej imprezy targowej w branży budowlanej. Jestem przekonany, że jego nowa odsłona pobije wcześniejsze rekordy popularności – mówi Jakub Bogacz, dyrektor marketingu VELUX Polska.

Najbardziej widoczne udogodnienie to poszerzenie konstrukcji okna. Balkon Nowej Generacji jest obecnie na tyle duży, że mogą korzystać z niego dwie osoby jednocześnie. Większy rozmiar to również lepszy widok na zewnątrz oraz więcej światła.

Balkon dachowy wyróżnia współczynnik przenikania ciepła Uw = 1,2 W/m2K. Udało się to uzyskać dzięki użyciu energooszczędnego dwukomorowego pakietu szybowego oraz konstrukcji ThermoTechnology™ (wbudowanie wysokoizolacyjnego materiału EPS w skrzydło i ościeżnicę).

Po raz pierwszy balkon dachowy VELUX GDL będzie oferowane w dwóch kolorach: drewno sosnowe pokryte bezbarwnym lakierem akrylowym lub pomalowane na biało. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało ponadto przystosowane do montażu różnych typów rolet wewnętrznych i jest wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza o wydajności do 59 m3/h.

Balkon dachowy VELUX GDL Cabrio można łączyć ze sobą w zestawy lub z innymi oknami dachowymi VELUX i montować na poddaszach bez ścianki kolankowej o kącie nachylenia dachu 35-53 stopni. Produkt dostępny jest w dwóch szerokościach: 94 i 114cm oraz wysokości 252cm.

Źródło: VELUX
Foto: VELUX