wtorek, 3 lutego 2015

Schüco wyznacza nowe trendy budowlane na targach BAU 2015

Podczas targów BAU 2015 stoisko Schüco przyciągało uwagę wielkością oraz liczbą nowych, zaawansowanych rozwiązań dla zrównoważonych powłok budynków. O dużym zainteresowaniu ofertą firmy mogą świadczyć tysiące profesjonalistów odwiedzających stoisko.

Styczniowa edycja targów BAU w Monachium zgromadziła rekordową w historii tej wystawy liczbę gości. Przez niespełna tydzień targów stoiska oglądało ponad 251 tys. osób. Największa na targach ekspozycja Schüco w hali B1 przyciągała nie tylko swoją powierzchnią 2412m2, ale także innowacjami w zakresie architektury przyszłości. Stoisko podzielono na pięć obszarów tematycznych odpowiadających idei wystawy, którą oddaje hasło „Mieszkać, pracować, żyć”. Firma Schüco po raz kolejny pokazała, że jej rozwiązania dla budownictwa wyznaczają nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej, bezpieczeństwa, komfortu i wzornictwa.

Przyszłość budowania już dziś
Poprzez innowacje firma Schüco pokazała, że kategorie, takie jak prostota i złożoność oraz energooszczędność i ambitny design nie muszą się wykluczać. W studiach tematycznych „Efektywna energetycznie modernizacja”, „Inteligentna funkcjonalność” i „Ekskluzywne domy” zaprezentowano rozwiązania, które pozwalają projektować inteligentne budynki spełniające kryteria bezpieczeństwa, komfortu, energooszczędności i dobrego wzornictwa. Wśród nowości pojawiła się m.in. certyfikowana przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasada Schüco FWS 35 PD o szerokości profilu tylko 35mm, a także fasada Schüco FWS 60 CV, w której konstrukcja nośna i skrzydło stanowią optyczną całość o szerokości 60mm, co sprawia że z zewnątrz trudno odróżnić części otwierane od stałych.

Spore zainteresowanie wzbudziły nowe okna obrotowe, które jako pierwsze w swojej klasie uzyskują pasywne parametry cieplne i mogą być wykonywane w dużych rozmiarach. Funkcjonalny mechanizm otwierania pozwala na efektywne wietrzenie i łatwe czyszczenie.
Premierę miały także podnoszono-przesuwne drzwi z serii Schüco ASS 60 i Schüco ASS 80.HI, które wyróżnia transparentny wygląd, wysokie parametry termoizolacyjne oraz innowacyjne mechanizmy SmartStop oraz SmartClose. W momencie zamykania skrzydło zwalnia ruch przed domknięciem, zapobiegając przypadkowemu przytrzaśnięciu palców.
Zainteresowanie gości wzbudziły również drzwi uchylno-przesuwne z serii PASK wyposażone w niski próg spełniający założenia budownictwa bez barier. Na targach nie zabrakło ponadto nowych okuć mechatronicznych Schüco TipTronic Simply Smart, które zapewniają jeszcze cichszą pracę, opatentowanych drzwi wejściowych serii Schüco ADS SimplySmart i ledowego systemu podświetlania budynku Schüco LightSkin.

Nowe horyzonty projektowania
Technologia Schüco ponownie wyniosła możliwości projektowania fasad na wyższy poziom. Na stoisku zaprezentowano systemy Schüco FWS 50/60, oparte na bazie dobrze znanych, energooszczędnych fasad FW 50+/60+. Nowe rozwiązanie pozwala na jeszcze łatwiejszą produkcję i montaż fasad budynków przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, dzięki prefabrykowanym, standardowym elementom. Hitem wystawy w dedykowanym studiu okazała się fasada parametryczna, która pozwala na tworzenie fasad o złożonej strukturze 3D w szybszy i bardziej ekonomiczny sposób. Program Schüco obejmuje całość procesu – od projektowania, przez produkcję, po montaż. Dzięki temu wymyślne fasady, których realizacja wymagała do tej pory sporego nakładu pracy i pieniędzy, mogą być obecnie produkowane seryjnie.

Innym ciekawym akcentem wystawy były prezentowane w studiu „Koncept designu fasady” okładziny aluminiowe, które mogą posiadać dowolną kolorystykę, kształt, motyw wzorniczy, a nawet strukturę. Studyjny projekt może w przyszłości stać się ciekawą alternatywą dla standardowych elewacji budynków.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco