czwartek, 19 lutego 2015

Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI

Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI
System przesuwny Schüco ASS 77 PD stwarza szerokie możliwości kształtowania estetyki i funkcjonalności obiektu. Innowacyjne rozwiązania sensoryczne gwarantują maksimum bezpieczeństwa, a naroże 90 stopni zapewnia jeszcze szerszy, niczym niezakłócony widok.

Światło i przestrzeń to wyróżniki współczesnej architektury, dlatego tak modne są przeszklenia wielkowymiarowe. Wyróżnione nagrodami iF design award GOLD 2012, red dot design award best of the best 2012 oraz design dla konesera 2014, przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD obecnie jeszcze lepiej wpisują się w koncepcję ambitnej architektury. Zmodyfikowane rozwiązanie oferuje nowe możliwości konstruowania przeszklonych ścian z inteligentną, komfortową i bezpieczną obsługą elementów przesuwnych.

Jeszcze szerszy widok
Przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD charakteryzuje transparentna estetyka, uzyskana dzięki subtelnym profilom aluminiowym, w które można wstawiać pakiety szyb zespolonych o grubości nawet 60mm. Zewnętrzna rama oraz próg są zlicowane z konstrukcją budynku, a szerokość styku profili pionowych może być zminimalizowana do 37mm. Skrzydła mogą posiadać ciężar do 500kg oraz szerokość do 3200mm i wysokość do 3500mm, tworząc „szklaną ścianę”. Ciepłą konstrukcję systemu w wariancie Schüco ASS 77 PD.HI o izolacyjności cieplnej na poziomie Uw=1,0 W/m2K można przedłużyć także na naroże budynku, nie wykorzystując słupka. Skrzydła są zsuwane do rogu, a mechanizm napędowy ukryto wewnątrz profilu. Szeroki wybór typów otwierania zapewniają 2- oraz 3-torowe prowadnice, która pozwalają na realizację ścian składających się nawet z sześciu przeszklonych pół z czterema przesuwnymi skrzydłami.

Komfort inteligentnie
Zaletą systemu przesuwnego Schüco ASS 77 PD jest możliwość otwierania i zamykania nawet bardzo ciężkich skrzydeł za jednym dotknięciem przycisku na panelu sterowania lub za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Rozwiązanie umożliwia również obsługę systemu pilotem i montaż czytnika linii papilarnych. Przeszklenia przesuwne są wytwarzane w klasie antywłamaniowej RC2. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia technika sensoryczna, która uniemożliwia zamknięcie drzwi, gdy w świetle przejścia pojawi się przeszkoda. W przypadku przeszkleń bez otwieranych naroży do wyboru jest ponadto wersja z obsługą manualną skrzydeł o ciężarze do 300kg.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco