wtorek, 17 lutego 2015

OKNOPLAST zdobywcą wyróżnienia Ruban d’Honneur

OKNOPLAST został wybrany do finałowej dziesiątki II etapu konkursu European Business Awards w kategorii Import/Export, zdobywając tytuł Ruban D’Honneur. Tym samym firma znalazła się w czołówce 110 najlepszych przedsiębiorstw w Europie i zakwalifikowała się do finału programu biznesowego.

European Business Awards to konkurs, którego celem jest uznanie i promowanie najlepszych praktyk i innowacyjności w środowisku biznesowym Unii Europejskiej. Kwalifikacje do plebiscytu, w których uczestniczyło ponad 24000 firm z 33 krajów, rozpoczęły się w 2014r. W II etapie plebiscytu jury złożone z przedsiębiorców, przedstawicieli środowiska akademickiego oraz europejskich liderów biznesu przyznało tytuł Ruban d'Honneur 110 firmom w 11 kategoriach, z czego 6 wyróżnień przypadło w udziale polskim przedsiębiorstwom. W finale konkursu firmy wyróżnione tytułem Ruban d’Honneur zaprezentują się w bezpośrednich rozmowach z jurorami, którzy wyłonią zwycięzców w każdej z kategorii. Równolegle do 24 lutego trwa także głosowanie publiczności.

Przyznając firmie OKNOPLAST wyróżnienie Ruban D’Honneur, jury European Business Awards doceniło spółkę jako największego polskiego eksportera i jednego z czołowych producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15 procent całego polskiego eksportu okien PVC. W ubiegłym roku z firma wyeksportowała stolarkę otworową o wartości ponad 290mln zł, natomiast udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 67 procent, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Plany Grupy OKNOPLAST na 2015r. to zwiększenie sprzedaży eksportowej do 70 procent.

- Jesteśmy niezwykle dumni z uhonorowania OKNOPLAST wyróżnieniem Ruban d'Honneur w konkursie European Business Awards. Tytuł ten jest dla nas szczególny i stanowi dopełnienie naszego już ponad 20-letniego doświadczenia w produkcji stolarki otworowej. Cieszymy się, że możemy reprezentować Polskę i rodzimy biznes w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów, honorujących firmy wyróżniające się najlepszymi praktykami i innowacjami w swych branżach – powiedział Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST.

- Jako jeden z laureatów Ruban d'Honneur, OKNOPLAST jest wzorowym przykładem firmy która wyróżnia się innowacyjnością, działalnością etyczną i sukcesem finansowym, mogącą z powodzeniem inspirować do działania i rozwoju inne firmy z branży budowlanej w Europie. Życzymy OKNOPLAST powodzenia w ostatnim, kluczowym etapie konkursu i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników w trakcie gali finałowej – dodał Adrian Tripp, CEO European Business Awards.

Jeżeli doceniają Państwo osiągnięcia OKNOPLAST, można oddać głos na film promocyjny na stronie organizatora: http://www.businessawardseurope.com/vote/detail/poland/13074

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST