poniedziałek, 19 stycznia 2015

DRUTEX poszerza ofertę o nowy system podnoszono-przesuwny HS

Firma DRUTEX poszerzyła ofertę o system podnoszono-przesuwny IGLO-HS. System bazuje na profilach siedmiokomorowych marki DRUTEX i jest dobrym rozwiązaniem do wykonywania przeszkleń tarasowych i balkonowych o dużych gabarytach.

System IGLO-HS wyposażony jest w welurowe uszczelnienie, wykorzystywane dotąd przez producentów samochodów. To pierwsze tego typu rozwiązanie stosowane przez producenta stolarki. Uszczelnienie takie wpływa na poprawę parametrów systemu w zakresie energooszczędności i dźwiękoszczelności oraz nieprzywieranie uszczelek w niskich temperaturach.

System IGLO-HS produkowany z profili klasy A, wytwarzanych tylko z materiału pierwotnego, to autorskie rozwiązanie DRUTEX S.A. Produkt jest dobrym rozwiązaniem do domów energooszczędnych oraz pasywnych.

Technologia systemu pozwala na tworzenie przeszkleń o maksymalnej powierzchni do 650x260cm. Specjalnie okucia i dwie niezależne prowadnice sprawiają, że przesuwanie dużych skrzydeł nie wymaga użycia dużej siły, a bezpieczeństwo użytkowania zapewnione jest dzięki stabilnej konstrukcji, nawet przy masie skrzydła do 400kg.

- Stworzony przez Drutex system podnoszono-przesuwny to odpowiedź na oczekiwania Klientów w zakresie nowoczesnych, eleganckich konstrukcji. Drzwi wyróżnia 7-komorowy, autorski profil, wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego i innowacyjny system uszczelnienia welurowego z EPDM, który stanowi nowość na rynku stolarki okienno-drzwiowej. Zastosowany materiał wpływa na świetne parametry w zakresie izolacyjności termicznej i szczelności – mówi Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Drzwi wyposażone są w niski próg z aluminium, który zapobiega uskokom na styku drzwi- podłoga i umożliwia licowanie progu z podłogą. Konstrukcja oddzielonego termicznie progu i profili wzmacniających poprawia izolację termiczną i stanowi barierę przed powstawaniem mostków termicznych.

System IGLO-HS firmy DRUTEX dostępny jest w ofercie od stycznia br., a premiera produktu odbędzie się na targach w Monachium w dn. 19-24 stycznia.

Źródło: DRUTEX
Foto: DRUTEX