środa, 17 grudnia 2014

Szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN176 II

Systemy przeszkleń fasadowych pozwalają na tworzenie nowoczesnych projektów. Wymogiem w tego typu realizacjach jest zapewnienie właściwej ochrony przeciwsłonecznej. Nowe wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II z podwójną warstwą srebra o selektywności 1,89 wyznacza nowe standardy.

Przeszklone fasady nowoczesnych budynków komercyjnych są często projektowane z finezją, jednak nie samo wzornictwo przesądza o atrakcyjności inwestycji dla inwestorów. Liczą się funkcjonalność oraz koszty eksploatacji obiektu. Może to zapewnić tylko zastosowanie energooszczędnych technologii. Wzrastająca liczba certyfikacji budynków w programach LEED czy BREEAM jest potwierdzeniem tego trendu. Często wykorzystywane przez architektów wielkopowierzchniowe przeszklenia pozwalają wypełnić pomieszczenia naturalnym światłem, jednak stwarzają ryzyko przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim. Wpływa to na wydłużenie czasu pracy klimatyzatorów i pogorszenie bilansu energetycznego obiektu. Z tego powodu niezbędna jest instalacja przesłon w postaci lamel lub rolet, które zmniejszają jednak emisję światła do wnętrza i nie zawsze współgrają z estetyką elewacji. Rozwiązaniem może być szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II charakteryzujące się najlepszym na rynku stosunkiem transmisji światła LT do solar factor g.

Komfortowe, jasne pomieszczenia
W odróżnieniu od innych szkieł przeciwsłonecznych SGG COOL-LITE SKN 176 II nie stanowi bariery dla światła słonecznego. Przepuszcza aż 70 procent światła, zatrzymując przy tym promieniowanie cieplne na zewnątrz budynku, dzięki niskiemu współczynnikowi solar factor g na poziomie zaledwie 0,37. Pomieszczenia wydają się jaśniejsze i przestronniejsze, a współczynnik g na poziomie 0,37 sprawia, że na zewnątrz pozostaje aż 63 procent ciepła słonecznego. Uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach staje się łatwiejsze, a praca konwencjonalnych systemów chłodzenia ulega skróceniu. Wpływa to pozytywnie nie tylko na koszty, ale także na zdrowie użytkowników. Dzięki swoim właściwościom szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II jest przeznaczone do stosowania szczególnie jako wypełnienie nasłonecznionych fasad zlokalizowanych od stron południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych elementów zacieniających, dzięki czemu koszty inwestycji ulegają obniżeniu, a elewację budynku cechuje niczym niezakłócona estetyka.

Element zrównoważonej architektury
Dzięki konieczności hartowania szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II może być z stosowane do produkcji zestawów szybowych używanych do realizacji wielkopowierzchniowych przeszkleń (fasady, świetliki). Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug = 1,0 W/m2K dla jednokomorowej szyby zespolonej sprawia, że szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II znajduje zastosowanie jako wypełnienie termoizolowanych fasad, ograniczając straty ciepła w sezonie jesienno-zimowym. Aby optymalnie wykorzystać właściwości szkła SGG COOL-LITE SKN 176 II, należy je stosować w szybach zespolonych na pozycji drugiej z powłoką skierowaną do wnętrza przestrzeni międzyszybowej. Finalne parametry produktu są uzyskiwane w procesie obróbki termicznej według zaleceń producenta. Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II występuje w taflach o standardowym wymiarze 600x3210mm i w grubościach 6 oraz 8mm. Niestandardowe formaty i grubości są oferowane na indywidualne życzenie klienta.

Źródło: Saint-Gobain
Foto: Saint-Gobain