środa, 24 grudnia 2014

OKNOPLAST dla dzieci z domu dziecka w Odporyszowie

Okna Oknoplast - Dom Dziecka
W przedostatni weekend grudnia b.r. w Odporyszowie oficjalnie otwarto nową placówkę stowarzyszenia SIEMACHA. To pierwszy w kraju zbudowany od podstaw i tak nowocześnie urządzony dom dziecka. Wybudowanie i wyposażenie go było możliwe dzięki wsparciu sponsorów, w tym m.in. firmy OKNOPLAST.

W otwarciu placówki udział wzięli: przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński oraz minister polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas otwarcia 10 obiektu stowarzyszenia SIEMACHA Donald Tusk podkreślił, że dzieci zasługują na najwyższe standardy, nie tylko mieszkania, ale także uczuć.

Nowoczesne nie tylko wnętrza
Stowarzyszenie SIEMACHA to jedna z największych w kraju organizacji charytatywnych, która pomaga dzieciom i młodzieży będącym w trudnej sytuacji życiowej. Budynek w Odporyszowie o powierzchni ok. 1,5 tys. m2 zaprojektowano i urządzono w nowoczesny sposób. W placówce wychowankowie mogą m.in. jeździć konno, korzystać z basenu i boiska. Z obiektu skorzystają wychowankowie placówek SIEMACHY z Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Kielc, Wrocławia i innych miejscowości oraz młodzi sportowcy z Akademii Sportu Progress. W pobliżu budynku powstanie stajnia dla koni i sekcja jeździecka.

Warto mieć marzenia
Dyrektor Generalny stowarzyszenia SIEMACHA, ks. Andrzej Augustyński wymarzył sobie „nowoczesny dom dziecka”. Chciał, by był solidnie zbudowany, przestronny, komfortowy i tani w użytkowaniu. Jego marzenie spełniło się dzięki wsparciu darczyńców i sponsorów, którzy pokryli koszt budowy placówki, wynoszący ok. 5 mln zł. Swój wkład w funkcjonowanie domu ma także OKNOPLAST, który dostarczył do budynku okna energooszczędne. W podziękowaniu za współudział w inwestycji, Mikołaj Placek, Prezes Zarządu OKNOPLAST otrzymał z rąk ministra skarbu państwa certyfikat „IN PERPETUAM REI MEMORIAM ET TESTIMONIUM VERITATIS - na wieczną rzeczy pamiątkę i świadectwo prawdzie”.
Wieloletnia znajomość

Od początku swojej działalności OKNOPLAST wspiera inicjatywy społeczne.

- Ze stowarzyszeniem SIEMACHA współpracujemy od wielu lat. Wiemy, jak ważna jest mądra pomoc, którą niesie organizacja – nie tylko doraźna, ale właśnie ta długoterminowa, pozwalająca wychowankom na realną poprawę swojej sytuacji – powiedział Mikołaj Placek, prezes OKNOPLAST.

Spółka wspiera stowarzyszenie finansowo, fundując m.in. wakacje dla najmłodszych podopiecznych oraz wyposażając i remontując pomieszczenia placówki. OKNOPLAST wspomaga ponadto Akademię Sportu Progress. Jej powstanie jest efektem współpracy Jerzego Dudka ze stowarzyszeniem SIEMACHA. Celem przedsięwzięcia poza szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży jest kształtowanie charakterów podopiecznych.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST