wtorek, 16 grudnia 2014

Nowa strona zawiasowa AL 540 do 160kg. od Roto

Spełniając oczekiwania klientów inżynierowie z Roto wdrożyli do oferty nową stronę zawiasową do okien aluminiowych Roto AL 540, dedykowaną do skrzydeł rozwierno-uchylnych, rozwiernych i TiltFirst (najpierw uchył, potem otwarcie) o wadze do 160kg.

Nowa strona zawiasowa to rozwiązanie uzupełniające i wzmacniające program okuć Roto AL 540 do aluminium. Nowy system pozwala na wykonanie skrzydeł rozwierno-uchylnych, rozwiernych i TiltFirst (okno można uchylić, a otwarcie jest możliwe po odblokowaniu kluczem blokady w klamce) na wysokość do 2,7m.

Rozwiązanie wyróżnia rozwórka z regulacją w poziomie, która pozwala uzyskać maksymalną szerokość uchylenia – 190mm. Produkt nadaje się do okien prawie wszystkich formatów, rozmiarów i typów otwierania. Okucie AL 540 stwarza szerokie możliwości zastosowania, również w budynkach z fasadą nachyloną do wewnątrz lub na zewnątrz.

W nowym modelu strony zawiasowej wykorzystano wsporniki zawiasów
i rozwórek, porównywalne pod względem montażu z systemem Roto AL 540 do skrzydeł rozwiernych o masie do 130kg. Montuje się je w ościeżnicy przy użyciu dodatkowych wkrętów.

Źródło: ROTO
Foto: ROTO