czwartek, 16 października 2014

Zamki Winkhaus i drzwi CAL w magazynie Glob

Drzwi pasywne z zamkami Winkhaus z czytnikiem biometrycznym
Dnia 19 października b.r. o godz. 11.00, w programie telewizyjnym Glob, na antenie TVP Regiony, odbędzie się emisja felietonu poświęconego nowoczesnym drzwiom. Tematem magazynu będą inteligentne drzwi pasywne z czytnikiem linii papilarnych oraz specjalne oprogramowanie na urządzenia mobilne.

Przedstawione w programie drzwi łączą energooszczędność z innowacyjną kontrolą dostępu bazującą na czytniku biometrycznym oraz oprogramowaniu na smartfony firmy iComfort. Dzięki aplikacji właściciel może zdalnie monitorować drzwi, a także otworzyć je z dowolnej lokalizacji, aby na przykład wpuścić kogoś do domu. Te nowoczesne drzwi drewniane produkowane są przez firmę CAL z Suwałk.

Zainstalowany w drzwiach elektromechaniczny zamek Winkhaus blueMatic EAV3 będzie jednym z „bohaterów” programu. Dzięki konstrukcji rygli, złożonych z dwóch niezależnie od siebie działających części: rygla hakowego oraz elementu uszczelniającego, zamki te gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz podwyższoną szczelność. Rygle wysuwają się automatycznie podczas domknięcia drzwi. Dodatkowo zamki te są wyposażone w napęd elektryczny i są przystosowane do instalacji czytników biometrycznych oraz różnych urządzeń sterujących.

Glob – magazyn nowości naukowych to emitowany w ośrodkach regionalnych TVP program poświęcony innowacjom z różnych dziedzin nauki. Prezentuje odkrycia i wynalazki, przybliża aktualne badania prowadzone w Polsce i na świecie, opowiada o wydarzeniach naukowych.

Źródło: Winkhaus
Foto: Winkhaus