piątek, 10 października 2014

Wystawa Budownictwa Energooszczędnego z udziałem Effectora

Tagi - Stoisko Effector
19 września b.r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Konferencja Budownictwa Energooszczędnego połączona z wystawą produktów pasywnych oraz ofert, prezentujących możliwe źródła finansowania takich wyrobów. Wydarzenia towarzyszyły targom materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz „Dom i Wnętrze”.

Firma Effector zaprezentowała podczas targów materiały dotyczace energooszczędnej stolarki z aluminium, która pozwala optymalizować klimat w pomieszczeniach oraz redukować koszty utrzymania budynków. Warto pamietać, że stolarka okienna i drzwiowa może powodować straty do 30 procent ciepła podczas okresu zimowego.
Effector podczas konferencji wyjaśniał zalety aluminiowego systemu okienno-drzwiowego, w którym jako materiału izolacyjnego użyto aerożelu. Nowy system charakteryzuje się poza tym wysoką wytrzymałością profili.

Na wystawie można było zobaczyć także inne produkty marki Effector, w tym drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne. Otwarte są bardzo praktyczne i nie zabierają miejsca w pomieszczeniu, co jest dodatkowym atutem.

Kolejne rozwiązanie energooszczędne promowane przez Effector to ściana słupowo-ryglowa, o wysokiej izolacyjności termicznej, która umozliwia wykonywanie ścian osłonowych i wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych. W tym produkcie wykorzystano nowoczesne podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń, dlatego fasada skutecznie zapobiega utracie energii cieplnej w budynkach. Służy też do stosowania rozwiązań przeciwpożarowych i antywłamaniowych.

Źródło: Effector
Foto: Effector