czwartek, 16 października 2014

Systemy przesuwne PATIO LIFE firmy POL-SKONE

Drzwi tarasowe przesuwne Pol Skone Patio Life z okuciami Roto - Cena
W uzyskaniu efektu przestronnego wnętrza znakomicie sprawdzą się wielkopowierzchniowe okna, które harmonijnie łączą część mieszkalną z przestrzenią zewnętrzną. Do realizacji takich projektów firma POL-SKONE dedykuje linię przesuwnych drzwi balkonowych i tarasowych PATIO LIFE.

Panujące trendy stawiają na otwartą przestrzeń, pełną światła. Zgodnie z tym nurtem na znaczeniu zyskują duże przeszklenia przy wejściach balkonowych i tarasowych. Rozwiązanie takie zapewnia optymalne doświetlenie wnętrza, powiększa pomieszczenie, a przy tym sprawia, że naturalne otoczenie przenika do wnętrza. Tak zaaranżowana przestrzeń pozytywnie wpływa na samopoczucie i komfort domowników.

Dom pełen światła
Stolarka w systemie przesuwnym PATIO LIFE firmy POL-SKONE od wewnątrz jest wykonana z naturalnego drewna. Szeroki wybór barw farb transparentnych i kryjących pozwala na dopasowanie kolorystyki do innych elementów wyposażenia. Ważną zaletą PATIO LIFE jest możliwość zastosowania na zewnętrznej części ramy nakładek z aluminium, które zwiększą trwałość stolarki. Powierzchnia okładzin może być pokryta dowolnym kolorem z palety RAL.

Praktyczne i bezpieczne
Kolekcja PATIO LIFE w systemie przesuwnym jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga dodatkowej przestrzeni dla skrzydeł. Do wyboru są warianty z dwoma modułami przesuwnymi lub stałymi oraz z jednym stałym i jednym przesuwnym. Wysokość skrzydeł to 2700mm, a ich sumaryczna szerokość może wynosić do 6500mm. Dzięki konstrukcji z drewna dębowego lub sosnowego klejonego warstwowo, stolarka cechuje się sporą wytrzymałością. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników, firma POL-SKONE wyposażyła drzwi PATIO LIFE w niski próg oraz okucia Roto Life, które pozwalają na komfortowe i płynne przesuwanie ciężkich skrzydeł. Stolarka z kolekcji PATIO oferowana jest w kilku wariantach przeszkleń, które można dobrać zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Do wyboru jest szkło antywłamaniowe, dźwiękochłonne, samoczyszczące i ornamentowe.

Ważną cechą tego typu stolarki jest jej termoizolacyjność, gdyż zajmuje ona dużą powierzchnię i ma spory udział w wymianie ciepła. Drzwi mogą mieć zamontowany pakiet szybowy niskoemisyjny Thermofloat o współczynniku przenikalności cieplnej U=1,0 W/m2K lub U=0,8 W/m2K. Dodatkowo parametry izolacyjności podnosi ciepła ramka międzyszybowa.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.
Orientacyjna cena netto: Okno PATIO LIFE o wymiarach 2800x2200mm, przesuwne ( jedno skrzydło stałe, drugie przesuwane): 7691 zł


Źródło: POL-SKONE
Foto: POL-SKONE