wtorek, 14 października 2014

Nowoczesne okucia Roto NT Designo do okien trzyskrzydłowych

okucia Roto NT Designo
Ukryte zawiasy wyznaczyły nowe standardy designu okien. Do niedawna wyposażane były w nie tylko okna dwuskrzydłowe. Firma Roto poszerzyła jednak ofertę o okucia Roto NT Designo, które można stosować także w oknach trójskrzydłowych bez słupka stałego.

Zawiasy to elementy okna, na których jest zawieszone skrzydło. Są niezbędne, jednak mimo małych wymiarów, mało estetyczne. Dlatego maskuje się je zazwyczaj osłonkami z barwionego tworzywa. Od wprowadzenia na rynek kilka lat temu okuć Roto NT Designo z niewidocznymi zawiasami nie jest to konieczne. Zawiasy są bowiem ukryte we wrębie okiennym i w pełni przystosowane do dużych, ciężkich skrzydeł o wadze poniżej 150kg.
Wyposażona w nie stolarka okienna wygląda bardzo estetycznie. Mechanizm ten zapewnia stabilność skrzydła i łatwą obsługę.

Obecnie okucia Roto NT Designo przystosowano do okien posiadających trzy skrzydła, z których środkowe nie może być cięższe niż 80kg i zawsze jest otwierane jako ostatnie. Elementy okucia z ukrytymi zawisami są kompatybilne z modułowymi systemem Roto NT, co upraszcza montaż. Ułatwia to także zakładanie i zdejmowanie środkowego skrzydła.


Źródło: Roto
Foto: Roto