sobota, 4 października 2014

Markizy na jesień

Chociaż temperatury w okresie jesiennym są już niższe, warto wyposażyć okna w zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi. Zbyt intensywne światło może bowiem być uciążliwe podczas wykonywania obowiązków domowych. Po zmierzchu dobrze dobrane osłony będą ponadto chronić nas przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów.

Na jesień warto zastanowić się na wyposażeniem okien w innowacyjne zasłony zewnętrzne. Zasilane energią słoneczną markizy zmniejszają dopływ ostrego światła słonecznego oraz zabezpieczą domostwo przed wglądem do wnętrza z zewnątrz.

Przytulne mieszkanie
Wraz z zachodem słońca, który wraz z jesienią przychodzi coraz wcześniej, zapalamy światło w domach. Wówczas przez okna jesteśmy bardziej widoczni dla przechodniów czy sąsiadów. Aby zapewnić sobie intymność i komfort, warto wyposażyć dom w markizy VMZ SOLAR marki FAKRO z 1-procentowym prześwitem materiału.

Markizy VMZ SOLAR zostały uposażone w nowoczesny system zasilania za pomocą energii słonecznej, co czyni je produktem idealnym dla osób ceniących zarówno wygodę w prywatnym domostwie, jak i wrażliwych na dobro otaczającej ich przyrody. Dzięki ich zastosowaniu z korzyścią dla środowiska we własnym otoczeniu zredukujemy, np. emisję dwutlenku węgla do atmosfery – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu w FAKRO.

Domowe obowiązki w spokoju
Markizy sprawdzą się również w ciągu dnia. Ich możliwości docenią szczególnie osoby, które posiadają sporą ilość okien od strony południowej. Niezależnie od pory roku wpada przez nie do wnętrza spora ilość intensywnego światła słonecznego. Ostre promienie słońca mogą utrudniać nawet najprostsze zadania. Rozproszone światło daje nam natomiast większy komfort użytkowania pomieszczeń. Ludzkie oko lepiej je toleruje, światło nie będzie nas razić. Markizy ponadto skutecznie ochronią stolarkę przed zabrudzeniami spowodowanymi deszczem lub śniegiem.

Markizy zewnętrzne to efektowana i niezawodna konstrukcja, która sprawdzi się nie tylko podczas letnich upałów, ale także jesiennych dni i wieczorów.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO