poniedziałek, 8 września 2014

Szkło o ekstremalnej selektywności SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II

Świetlik dachowy Saint Gobain
Saint-Gobain Glass poszerza ofertę o szkło o najwyższym na rynku w Europie poziomie selektywności – 2,27. Produkt przepuszcza 50 procent światła, a dzięki współczynnikowi solar factor na poziomie 0,22 efektywnie chroni wnętrza przed przegrzewaniem.

Światło i przestrzeń to podstawowe założenia nowoczesnej architektury. Projektanci dążą do uzyskania otwartych przestrzeni, wykorzystując w tym celu duże przeszklenia. W lecie mogą one jednak prowadzić do nadmiernego przegrzewania pomieszczeń, a zimą wyziębiania. Z myślą o zrównoważonej architekturze opracowano szkło o ekstremalnie wysokiej selektywności 2,27 – SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II, łączące funkcje ochrony przeciwsłonecznej, termoizolacji oraz optymalnej przejrzystości.

Architektura z myślą o zdrowszym środowisku
Dzięki trzem warstwom srebra, nanoszonym w procesie katodowego napylania, szkło SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II pozwala w efektywny sposób chronić wnętrza przed przegrzewaniem, zapewniając współczynnik solar factor na poziomie 0,22. Ponieważ aż 78 procent promieniowania podczerwonego pozostaje na zewnątrz budynku, w pomieszczeniach panuje komfortowa temperatura, a konieczność wykorzystania konwencjonalnych systemów klimatyzacji ulega skróceniu. W okresie zimowym szkło stanowi barierę dla utraty ciepła, dzięki współczynnikowi termoizolacyjności na poziomie Ug=1,0 W/m2K. W ten sposób pozwala uzyskać zdrowszy mikroklimat wnętrz, obniżyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej. Funkcja ochrony przeciwsłonecznej i termoizolacji nie wpływa na przejrzystość szkła. SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II przepuszcza 50 procent światła dziennego, dzięki czemu pomieszczenia są dłużej wypełnione naturalnym światłem dziennym. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu w procesie produkcji technologii magnetronowej i innowacyjnego szkła bazowego SGG PLANICLEAR.

Bogaty wachlarz zastosowań
Ze względu na swoje cechy, szkło SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II jest dedykowane przede wszystkim obiektom, w których wymagane jest dobre doświetlenie wnętrz. Znajduje szerokie zastosowanie przy produkcji świetlików, przeszkleń dachowych czy wypełnień fasadowych. Dzięki możliwości hartowania, produkt może być stosowany do szklenia wysokich budynków, których fasady muszą być wykonane ze szkła bezpiecznego. Poddanie szkła takiej obróbce zwiększa jego wytrzymałość termiczną i mechaniczną, minimalizując ryzyko zranienia w przypadku ewentualnego kontaktu użytkowników z uszkodzonym szkłem. Dla osiągnięcia oczekiwanych efektów szkło należy stosować w szybach zespolonych na pozycji drugiej, z powłoką skierowaną do wewnątrz przestrzeni międzyszybowej. SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II może być produkowane na dwóch rodzajach szkła bazowego: SGG PLANICLEAR o neutralnej barwie lub ekstra białym SGG DIAMANT. Tafle szkła o grubościach 6, 8 i 10mm występują w standardowych wymiarach tafli 6000x3210mm. Szkło może być także wytwarzane w niestandardowych rozmiarach na indywidualne zamówienie.

Pierwsza duża fasada z nowym szkłem SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II jest obecnie realizowana na potrzeby obiektu AMESCO Tower w Dubaju, a gotowe referencje z całego świata z zastosowaniem szkła Saint-Gobain Glass można zobaczyć w albumie Glass Facade dostępnym do pobrania z Google Play i App Store: http://pl.saint-gobain-glass.com/content/glass-facade

Źródło: Saint-Gobain Glass
Foto: Saint-Gobain Glass