wtorek, 23 września 2014

OKNOPLAST nagrodzony Diamentem Stolarki 2014

Okno Winergetic Premium Passive marki OKNOPLAST zostało nagrodzone tytułem Diament Stolarki 2014 za najciekawszy design i najbardziej nowatorski projekt w kategorii okna PVC. Wyróżnienie przyznano w ramach konkursu Wzorniczego Diamenty Stolarki podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014, które odbyły się w dniach 18-20 września w Warszawie.


Konkurs Diamenty Stolarki 2014 przygotowała redakcja czasopisma Forum Branżowe wraz z gospodarzem Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build. Organizatorzy konkursu postanowili docenić producentów stolarki, tworzących ciekawe i nowatorskie produkty w sześciu kategoriach. W I etapie konkursu po dwóch finalistów z każdej kategorii wyłoniono na podstawie głosowania internautów. W trakcie targów Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów targów, redakcji magazynu Forum Branżowe oraz grupy Sztuka Architektury wybrała zwycięzców.

- Jesteśmy bardzo dumni ze zdobycia tytuł Diament Stolarki 2014. Szczególnie ważne jest dla nas to, że w pierwszym etapie konkursu głosowali internauci czyli odbiorcy naszych rozwiązań. Jak widać nagrodzony produkt, w którym wykorzystano aerożel jako materiał izolacyjny zyskał duże uznanie w oczach klientów. Dotychczas materiał ten wykorzystywany był w lotnictwie i przy budowie statków oraz skafandrów kosmicznych. Aerożel jest materiałem o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodzenia ciepła. Okna Winergetic Premium Passive mogą być z powodzeniem stosowane w domach pasywnych, nawet jako duże, otwierane przeszklenia – powiedział Grzegorz Filipek, Dyrektor ds. Marketingu OKNOPLAST.

Firma OKNOPLAST wyposażyła pasywny model okna Winergetic Premium Passive w barierę termiczną SpaceBlock. Produkt ten stanowi połączenie wysokich parametrów termoizolacyjnych oraz wyjątkowego wzornictwa i funkcjonalności. Winergetic Premium Passive posiada elegancką, zaokrągloną do zewnętrznej strony linie profilu oraz okucia z linii dESIGN+.

Źródło: Oknoplast
Foto: Oknoplast