piątek, 5 września 2014

Okna odporne na pogodę?

Internorm - okna PVC z nakładką aluminiową
Co zazwyczaj przesądza o wyborze okien z PCV? Trwałość, energooszczędność, cena, wygląd? Z pewnością wszystkie powyższe cechy są ważne dla inwestora, ponieważ wysokiej jakości okna powinny nie tylko zatrzymywać ciepło w pomieszczeniach, wyciszać hałasy dobiegające z zewnątrz, ale także urzekać nienagannym wyglądem.

Prawie idealne okna z PCV
Okna z tworzywa są najczęściej wybieranym typem okien w naszym kraju. Posiadają zbliżone parametry użytkowe do okien drewnianych, są jednak tańsze. Ponadto, nowoczesne okna PVC ładnie komponują się z elewacją i wystrojem wnętrz i są trwałe. Bez zastosowania specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych zachowają swoją funkcjonalność nawet przez kilkadziesiąt lat. Trzeba mieć jednak na uwadze, że z upływem lat tworzywo lub okleina zewnętrzna poddawane działaniu niesprzyjających warunków atmosferycznych starzeją się, a w konsekwencji od strony zewnętrznej białe powierzchnie mogą zżółknąć, a kolorowe wypłowieć. Winą za taki stan rzeczy eksperci obarczają głównie słońce, chociaż deszcze, wiatry i zmiany temperatur także wpływają niekorzystnie na profil. Zbyt intensywne lub punktowe oddziaływanie promieni słonecznych sprawia, że materiał traci kolor, a w przypadku białych plastików przyjmuje nieco mniej elegancki odcień bieli. Co zatem robić, aby mimo upływu czasu okna zachowały nieskazitelną biel lub intensywny kolor?

Dobre rozwiązanie – nakładka aluminiowa
Odpowiedzią na powyższe pytanie może być montaż od zewnątrz nakładki aluminiowej, która ochroni okno przed wpływem czynników atmosferycznych. Co więcej, nakładka z aluminium rozwiązuje inny problem okien PVC, które nie są dość sztywne, by mogły być montowane w dużych przeszkleniach. Stanowi dodatkowe wzmocnienie, dodając oknom stabilności, dzięki czemu można przeszklić nawet całą ścianę, bez konieczności inwestowania w zakup okien z drewna. Dzięki takiemu systemowi budynek zyska nowoczesny i elegancki wygląd, a okna nie stracą swoich parametrów cieplnych.

- Nakładki aluminiowe to dobre rozwiązanie, aby wyeliminować wady produktów z PCV i jeszcze bardziej cieszyć się zaletami tych trwałych i popularnych okien – zaznacza Dariusz Olszański z Internom. – Co więcej, duży wybór kolorów sprawi, że bez problemu znajdziemy odpowiednie okna dla siebie – dodaje.

Jesienna okazje
Tej jesieni austriacka firma Internorm umożliwia swoim klientom skorzystanie z promocji. Nakładka aluminiowa w jednym z dwunastu kolorów z palety standard, dołączana jest do okna KF410 za darmo. Z oferty tej można skorzystać od września do końca listopada. Warto nadmienić, że okno KF410 ze standardowym oszkleniem osiąga izolacyjność cieplną na poziomie Uw=0,79 W/m2K, spełnia więc wymogi nie tylko domów energooszczędnych, ale także pasywnych. Okno to, wyposażone w zewnętrzną nakładkę aluminiową można zamówić w czterech liniach stylistycznych. Dodatkowo, aby okno jeszcze lepiej zatrzymywało ciepło, szyba klejona jest z ramą na całym jej obwodzie. Za dopłatą okno można wyposażyć dodatkowo w innowacyjną wentylację I-tec, która odprowadza nadmiar wilgoci z pomieszczeń bez dodatkowych strat ciepła.

- Dzięki takim okazjom nie tylko oszczędzamy na zakupach, ale także zyskujemy produkt idealny, który po latach nie straci blasku i nadal będzie cieszył nasze oczy kolorem, który wybraliśmy w dniu zakupu. Aby jeszcze bardziej podkreślić długowieczność produktów Internorm, dajemy 10 letnią gwarancję na to, że z osłoną aluminiową nic się nie stanie – podsumowuje Dariusz Olszewski z Internom. – Warto również dodać, że w okresie objętym promocją okno KF410 z nakładką aluminiową jest o 24 procent tańsze.

Źródło: Internorm
Foto: Internorm